Back To Top
ABD’de ‘erkek Fatma’ skandalı

ABD’de ‘erkek Fatma’ skandalı

ABD’de ‘erkek Fatma’ skandalı
- A +

ABD’deki çocuk futbol turnuvasına katılan bir takım, kız takımında erkek oyuncu oynattığı gerekçesiyle turnuvadan diskalifiye edildi. Ancak erkek sanılan çocuk, kısa saçla gezmeyi tercih eden Mili’ydi.

Sekiz yaşındaki Amerikalı kız futbolcu Milagros Hernandez, saçlarını uzatmayı sevmiyor. ABD’nin Nebraska eyaletinde yaşayan Milagros, ya da takım arkadaşlarının deyişiyle ‘Mili’, küçüklüğünden beri kısa saçlı geziyor. Ancak bu tercihi, futbol tutkusu için bir dönüm noktası oldu.

BBC’nin haberine göre haziran ayında, Springfield şehrinde kız çocuklarının katıldığı bir futbol turnavasında erkek sanılması, finale kalan takımının oyundan önce diskalifiye olmasına yol açtı. Turnuvanın yöneticileri, rakip takımın şikayeti üzerine, Azzuri-Cubs Chicas isimli kız futbol takımının, bir erkek çocuğu oyuna alarak hile yaptığına hükmetti.

Mili’nin turnuvaya erkek olarak kaydedildiği anlaşıldı. Takım arkadaşları protesto için saçlarını kesti Bunun üzerine dünyanın dört bir yanından kadın futbolcular, Milagros’a sosyal medyada destek verdi. Babası Gerardo Hernandez, Mili’nin görüntüsü yüzünden bütün takımın elenmesi sonrası, kızının bir şok yaşadığını söyledi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN
d