Back To Top
Fransa: Rakka'nın DEAŞ'tan geri alınması ulusal güvenlik açısından öncelikli hedef

Fransa: Rakka'nın DEAŞ'tan geri alınması ulusal güvenlik açısından öncelikli hedef

 - Son Güncelleme: 11.01.2017 Çarşamba 21:50
Fransa: Rakka\'nın DEAŞ\'tan geri alınması ulusal güvenlik açısından öncelikli hedef
- A +

Fransa, Cumhurbaşkanı François Hollande başkanlığında Elysee Sarayı'nda toplanan Savunma ve Ulusal Güvenlik Konseyi, Rakka'nın terör örgütü DEAŞ'tan en kısa sürede geri alınmasını ulusal güvenlik açısından öncelikli hedef olarak belirledi.

 Fransa, Rakka'nın terör örgütü DEAŞ'tan en kısa sürede geri alınmasını ulusal güvenlik açısından öncelikli hedef olarak belirledi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande başkanlığında Elysee Sarayı'nda toplanan Savunma ve Ulusal Güvenlik Konseyi sonrası yapılan açıklamada, terör tehdidine karşı alınan önlemler ve Fransa dışında yürütülen askeri operasyonların ele alındığı belirtildi.

Uluslararası koalisyon desteğiyle Irak ordusunun Musul'a ilerleyişinin memnuniyet verici olduğu belirtilen açıklamada, "Suriye'deki gelişmeler ve ulusal güvenliğimiz için öncelikli hedef olan Rakka'nın DEAŞ'tan en kısa zamanda geri alınması için yapılan hazırlıklar ele alındı." ifadelerine yer verildi.

MUSUL'UNA ARDINDAN RAKKA

Toplantıda ayrıca Afrika'da Sahel Bölgesi ve Mali'deki son gelişmelerin ele alındığı, Bamako'da 13-14 Ocak'ta yapılacak Fransa-Afrika Zirvesi'ne dair hazırlıkların da gözden geçirildiği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Hollande geçen hafta Irak ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Musul'un DEAŞ'tan geri alınmasının yaz aylarından önce gerçekleşeceğini söylemişti. Hollande burada yaptığı konuşmada, Musul'un alınmasından sonraki ilk hedefin ise Rakka olacağını belirtmiş ve Fransa'nın uluslararası koalisyon çerçevesinde Suriye'de olduğu gibi Irak'ta da operasyonlara katıldığının altını çizmişti.

PARİS/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN