Back To Top
Kuzey Kore’nin serbest Kanadalı bıraktığı papaz evinde

Kuzey Kore’nin serbest Kanadalı bıraktığı papaz evinde

 - Son Güncelleme: 13.08.2017 Pazar 13:09
Kuzey Kore’nin serbest Kanadalı bıraktığı papaz evinde
- A +

Kuzey Kore'de hapishanede tutulan Kanadalı papaz serbest bırakılmasının ardından evine döndü. ABD-Kuzey Kore arasında yaşanan savaş gerilimi sırasında Kuzey Kore'den dikkat çeken bir adım geldi.

Kuzey Kore’nin serbest bıraktığı Kanadalı papaz Hyeon Soo Lim, ülkesine döndü.

Kuzey Kore, 2015 yılının Aralık ayında Güney Kore asıllı Kanadalı papaz Hyeon Soo Lim’i Pyongyang yönetimini devirmeye teşebbüs etmek suçlarından ömür boyu ağır iş cezasına çarptırmıştı. Geçtiğimiz günlerde hasta kefaletiyle serbest bırakılan Lim, Kanada’nın Toronto kentine döndü. Devletin özel uçağı ile uzun bir yolculuğun ardından ülkesine gelen Kanadalı papaz ailesine kavuştu. Kanadalı papazın oğlu James Lim, babasının Kanada’ya döndüğü için mutlu olduğunu ifade ederek, havalimanında kahve aldığını söyledi. Babasının sağlık durumunun iyi olduğunu belirten James Lim, yine de babasının sağlık kontrolünden geçeceğini belirtti. Kanadalı papazın ailesi Kanada hükümetine Lim’in serbest bırakılması çabalarına teşekkür etti.

Lim serbest bırakıldığı haberi, Pyongyang ile Washington arasında tansiyonun arttığı bir dönemde geldi.

Yetkililer, Lim’in serbest bırakılması ile yaşanan gelişmeler arasında bir bağlantı olmadığını ifade etti.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN