Back To Top
Ceyda Erem’e FETÖ üyeliğinden suç duyurusu

Ceyda Erem’e FETÖ üyeliğinden suç duyurusu

 - Son Güncelleme: 15.02.2018 Perşembe 10:59
Ceyda Erem’e FETÖ üyeliğinden suç duyurusu
- A +

İTO’nun eski Başkanı Yalçıntaş, CNR’ın patroniçesi Ceyda Erem hakkında FETÖ üyesi olduğu, kendisine iftira attığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Yalçıntaş, Erem’in FETÖ elebaşını Pensilvanya’da ziyaret edip, üst düzey örgüt üyelerine verilen kol saati hediyesi aldığını belirtti.

HİLAL ÖZTÜRK/İSTANBUL

İTO eski Başkanı Murat Yalçıntaş, CNR Fuarcılık şirketinin sahibi Ceyda Erem’in FETÖ üyesi olduğunu  iddia etti. Adliye kaynaklarından alınan bilgiye göre geçtiğimiz hafta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Yalçıntaş, Erem’in FETÖ’nün yargıdaki gücünü kullanarak aralarındaki davaların seyrini kendi lehine değiştirdiğini, iftira atıp suç uydurarak hakkında soruşturma ve dava açılmasına neden olduğunu savundu. Erem’in Pensilvanya’ya ziyaret ettiği FETÖ elebaşı Gülen’den üst seviyedeki örgüt üyelerine verilen kol saati aldığını belirten Yalçıntaş, bu konuda yapılan haberleri delil olarak gösterdi. Erem’in daha sonra Gülen’e bir mektup göndererek bağlılığını bildirdiğini belirten Yalçıntaş, bu bilgileri kendisinin de bir açıklamasında doğruladığını ifade etti. Erem hakkında FETÖ üyeliğinin yanısıra,  iftira, suç uydurma, yargı görevi yapanı, bilirkişiyi veya tanığı etkilemeye teşebbüs suçlarından da soruşturma yapılarak dava açılmasını talep etti. Yalçıntaş Erem’in uzun yıllar boyunca FETÖ üyeliğinden dolayı örgütün gerek devlet kademesindeki ve gerek yargıdaki uzantılarından yararlandığını belirterek, kendine ve sahip olduğu şirketlere çıkar sağladığını, taraf olduğu davaları kendi lehine yönlendirdiğini, örgütün yazılı ve görsel basın ayağını da kullanarak kendi yararına haberler yaptırdığını bildirdi. Erem’in Gülen’i ziyareti ve aldığı saatle ilgili “2013 yılının başında Hocaefendi ile görüştüm. Büyük dayım Bursa’da Nur Cemaati’nin ileri geleniydi. Ben birçok din büyüğünü ziyaret etmekten manevi haz alırım. Hocaefendi’yi ziyaretim de bu çerçevededir. Amerika’da bir saate yakın görüşmemiz oldu, kendisiyle manevi konuları konuştuk. Dualarını aldım, çok memnun olduğum bir görüşmedir. Kendisi bana bazı dualar, kitaplar ve bir saat hediye etti. Ama maddi değeri olmayan bir saattir. İddia edildiği gibi altın değil. Yargı güvencesi gibi iddialar gerçek dışıdır. Tamamen manevi ziyarettir.” açıklamasını da suç duyurusunda yer verdi.

KOMPLO KURDU TUTUKLANDIM

18-02/15/fft99_mf1903966.Jpeg
Ceyda Erem

Ceyda Erem’in müşkekisi olduğu 2009 yılında kamuoyunda çok ses getiren yargıda rüşvet operasyonunda sanık olarak tutuklu yargılandığını hatırlatan Murat Yalçıntaş, 3 yıl boyunca büyük bir komplonun ürünü olan bu süreçte hem iş çevresinde hem ülke kamuoyunda suçlu damgası yediğini söyledi. 2012 yılının Aralık ayında Anayasa Mahkemesinin verdiği kararla beraat ettiğini belirten Yalçıntaş, bu sürecin maddi ve manevi açıdan çok büyük zararlar verdiğini ifade etti. Yalçıntaş aynı dönemde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olduğu İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ile CNR şirketi arasındaki fuar alanlarıyla ilgili tahliye davalarının da  Erem lehine sonuçlandığını bildirdi. Erem’in tüm davalarda lehe sonuçlar aldığını ve amacına fazlasıyla ulaştığını ileri süren Yalçıntaş, 2013 yılının başında Gülen’i ziyaret etmesinin teşekkür amaçlı olduğunu belirtti.

“KORKMA ARKANDAYIM”

Murat Yalçıntaş, Ceyda Erem’le ilgili bir haberde eski bir yöneticisinin beyanına yer verildiğini de belirttiği suç duyurusunda “Erem, Pensilvanya’da Gülen’le görüştü. Sıkıntılarını anlattı. ‘Korkma arkandayım’ teminatını aldı. Hoca’nın hediye ettiği altın saati de bize gösterdi’ ifadesine vurgu yaptı. 15 Temmuz darbe girişimden sonra örgüt üyelerine yapılan operasyonlarda üst seviyedeki örgüt üyelerine saat hediye edildiğinin kesinlik kazanmış ve basında da geniş yer bulduğunu da ifade etti.

Yükleniyor...

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN