Back To Top
Dolar 1 haftanın en düşük seviyesini gördü

Dolar 1 haftanın en düşük seviyesini gördü

 - Son Güncelleme: 12.10.2017 Perşembe 13:40
Dolar 1 haftanın en düşük seviyesini gördü
- A +

Vize krizinin çözüm yoluna girmesi ve ABD Merkez Bankası'nın tutanaklarında, "Düşük enflasyonun kalıcı olabileceğine ilişkin endişeler"den söz edilmesinin, "Faiz artışı beklentileri"ni zayıflatmasıyla dolar 3.65 liranın da altına indi.

FED tutanaklarının açıklanmasından önce 3.66 - 3.67 lira aralığında hareket eden dolar günün ilk işlemlerinde 3.6388 liraya kadar geriledikten sonra, 3.64 - .365 lira aralığına döndü.

Euro da, 4.3238 liraya kadar indikten sonra, 4.32 - 4.33 lira aralığına döndü.

Fed'in, finansal kriz sonrası satın aldığı büyük tahvil portföyünü azaltmaya bu ay başlayacağını açıkladığı 19-20 Eylül'deki toplantısına ilişkin dün akşam açıklanan tutanaklarda, "bu yılki düşük enflasyonun gelişmelerin etkisinin daha kalıcı olabileceğini yansıtacağına dair endişeler"den söz edildi ve "ekonomiyi destekleyici para politikasını kaldırmak için sabırlı olmak gerektiği" belirtildi.

Tutanaklardaki bu sözler küresel piyasalarda, Fed'in Aralık ayında faiz artışı yapacağına ilişkin beklentileri zayıflattı.

İSTANBUL/DHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN