Back To Top
Fındık rekoltesi beklenenin altında kaldı

Fındık rekoltesi beklenenin altında kaldı

 - Son Güncelleme: 11.09.2017 Pazartesi 16:48
Fındık rekoltesi beklenenin altında kaldı
- A +

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran, fındıkta rekoltenin beklenenin altında olduğunu söyledi.

Başaran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fındıkta hasadın sonuna gelindiğini belirtti. Rekolte konusunda çok polemik yapıldığını aktaran Başaran, "Tahminler yapıldığında Batı Karadeniz'de hastalıklar nedeniyle rekoltenin düşük olacağını söylemiştik. Görünen şu ki o günkü beklenen rekolteyi göremedik. Biz devamlı sahadayız. Çiftçilerimizle görüşüyoruz. Temmuz ayının başlarında gördüğümüz fındık çuvala girmedi. Fındık hasadı bitmek üzere. Beklenen rekolteyi göremedik" dedi.

EN KÖTÜ DÖNEMLERİNDE

Fındığın en kötü dönemlerinden birini yaşadığını ifade eden Başaran, "Fiyat konusunda son zamanların en kötü dönemini yaşıyoruz. TMO'nun devreye girmesi büyük bir umuttu. Kesinlikle üreticinin talebi doğrultusunda bir açıklama yapılmadı. TMO'nun fiyat açıklamasından sonra fiyatlar geriye geldi ki maliyet de ortadaydı."

DÜZCE/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN