Back To Top
Kayısı fiyatları düştü

Kayısı fiyatları düştü

 - Son Güncelleme: 13.09.2017 Çarşamba 17:13
Kayısı fiyatları düştü
- A +

Malatya'da geçen yıl don olayları nedeniyle fiyatların tavan yaptığı kayısıda bu yıl ürünün bol olması nedeniyle fiyatlar yüzde 50 oranında düştü.

Kayısıda bu yıl kaybın az olması nedeniyle fiyatlarda ciddi düşüş yaşandı. Geçen yıla oranla büyük fiyat farkının oluştuğu pazarda okulların açılacak olması nedeniyle de üretici ellerindeki kayısıları satmak zorunda kalıyor. Okul öncesi olduğu için kayısılarını pazara getiren köylüler ürünlerini 6-10 TL arasında satıyor. Bu yıl kayısının bol olması nedeniyle fiyatlarında indiğini belirten esnaf, üreticinin kayısısını sabah saat 05.00 ile 09.00 arasında pazara getirdiğini ve uygun fiyata sattığını söyledi. Fiyatların geçen yıla göre yarı yarıya düştüğünü belirten esnaflar, okulların açılacak olmasından dolayı üreticilerin ellerindeki mahsulü uygun fiyata sattığını belirttiler.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN