Back To Top
Yerli otomobil için son gün

Yerli otomobil için son gün

 - Son Güncelleme: 13.08.2017 Pazar 12:06
Yerli otomobil için son gün
- A +

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TOBB, yerli otomobili üretmek isteyenlerle bugün İstanbul'da buluşuyor.

Yerli otomobil için 'babayiğitler'le son toplantı bugün yapılıyor. Bugünkü toplantıdan çıkacak karar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunulacak. Ardından otomobili kimin yapacağı kamuoyu ile paylaşılacak.

Öte yandan yerli otomobilin özel sektörün projesi olması kararlaştırıldı.

'BABAYİĞİTLER VAR'

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Yerli otomobili ben yapacak olsam 'emrin olur' diyeceğim işi bitireceğim. Sayın cumhurbaşkanımız, 'Babayiğit arıyoruz' dedi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla beraber yerli otomobili yapacak kişilerle, şahıslarla ve firmalarla görüşmeleri bitirdik. Şu müjdeyi vermek istiyorum. Yerli otomobili yapacak, Türkiye'nin markası olacak otomobili yapacak babayiğitler var.

Haberiniz olsun! 

Bunu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla beraber çalıştık. Yakında bunların kim olacağıyla ilgili pazar günü görüşmeler bittikten sonra, cumhurbaşkanımızın onayını aldıktan sonra kamuoyuna açıklayacağız.''

BAKAN ÖZLÜ DE AÇIKLAMA YAPTI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise "1. tur görüşmelerde sorumuz, bu projede var mısınız, yok musunuz? idi. 'Ben varım' diyen şirketler, babayiğitler var, bunlarla pazar günü İstanbul'da 2. tur görüşmelere geçeceğiz ve detayları konuşacağız. Süreç devam ediyor ve iyi gidiyor." ifadelerini kullandı.

AJANSLAR

Yorumlar

Yorumlar
murat 19 Ağustos 2017 13:32
Vestel in yaptığı,ortak olduğu hiç bir işte kalite,sağlamlık olamıyor.bu iş regal tv yapmaya benzemez.insanlar canını emanet edecek.boru değil bu.bmv,audi beklemiyoruz ama Koç un zamanında bu millete kakakladığı tempra,uno,tipo gibi araba yapacaksanızda hiç yapmayın.DAĞ FARE DOĞURMASIN.ya hiç olmasın yada onurla yada onurlanarak bu araba TÜRK MALI diyebilelim.Ve hedefiniz bize milli araba aldırmaktan öteye gitmeyecekse canınız cehenneme bu vatana ihanetle eşdeğerdir.koç ve sabancı gibilerden olmayın.güya Türkiyenin zenginliğinin %20 sine sahipler ama dünyaya bir tane olsun TÜRK MARKASI satıyor değiller.arap şeyhlerinden ne farkınız kaldı
KARAR OKURU 13 Ağustos 2017 14:14
Herkes aya gidiyor. Chp karanlikta kendine golde ariyor.
KARAR OKURU 13 Ağustos 2017 14:13
CUMHURBASKANI TURK OTOMOBILINI URETIR. CHP ONUNDE DURUP AKSILIK YAPMAZSA. BU IS OLUR. HEMIDE UCAK MOTORU GIBI HIBRIT ARABA.TESEKURLER CUMHURBASKANI.
KARAR OKURU 13 Ağustos 2017 14:11
Bizimkiler arac uretir. Cumhurbaskanina destek verelim. Birtek o uretir. Chp onunde insallah durmaz.
The TURK 13 Ağustos 2017 13:51
Tekerlegi tekrar icat etmeye gerek, yok, bunun yerine, elektronik mermi atimi icin gereken enerji nasil, kucultulur, veya kucuk bir batarya, haline getirliri, F16 lara nasil turk hava kuvvetlerine aitkendi programi koyariz. veya Aselsan calisinlarini kim oldurdu?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN