Oyunun her türüyle ilgilenen herkesin merakla beklediği Gaming İstanbul (GIST) bu yıl 2-5 Şubat tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nin 10 bin metrekarelik alanında gerçekleştiriliyor. Turkcell’in “efsanevi sponsor” olarak destek verdiği Türkiye’nin en geniş katılımlı oyun fuarı GIST’te dört gün boyunca Gamecell, fizy, BiP ve GNÇ markalarının ödüllü etkinlikleriyle turnuvalar düzenlenecek ve katılımcılara da hediyeler dağıtılacak.

Yerli ve yabancı 65 firmanın katılacağı Gaming İstanbul 2017’nin Indie alanında 35 Indie (bağımsız oyun geliştirici) ekibi oyunlarını dünyaya tanıtırken, Cosplay Alanı’nda da en büyük Cosplay (Kostümlü Oyun) yarışması düzenlenecek.

3 Şubat Cuma günü GIST ana sahnesinde düzenlenecek olan Gamecell Hivefest organizasyonunda gerçekleştirilecek olan FIFA 17 finalinin sunumunu Ertem Şener ve yorumculuğunu ise Ahmet Çakar yapacak. Geçen yıl 46 bin 800 ziyaretçiyi ağırlayan Gaming İstanbul’a bu yıl Blizzard, Ubisoft, Netmarble Turkey gibi dünyanın önde gelen oyun üreticisi firmaları turnuva alanlarıyla katılım sağlıyor.