Back To Top
AÖF final sınav sonuçları açıklandı mı? | AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF final sınav sonuçları açıklandı mı? | AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

 - Son Güncelleme: 24.01.2018 Çarşamba 01:48
AÖF final sınav sonuçları açıklandı mı? | AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?
- A +

AÖF final sınav sonuçları açıklandı mı?, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? 1.5 milyona yakın öğrenci bu iki sorunun yanıtını merakla bekliyor. AÖF final sınavı 13-14 Ocak tarihlerinde yapılmıştı. AÖF final sınav sonuçları için Anadolu Üniversite'sinden resmi açıklama bekleniyor. AÖF final sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? soruları yanır bulur bulmaz detaylar haberimizde olacak.

1.5 milyona yakın öğrencinin AÖF final sınav sonuçları için heyecanlı bekleyişi sürüyor. Milyonların birinci gündem maddesini AÖF final sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? sorularının cevapları oluşturuyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi'nde yaklaşık 1 milyon 400 bin öğrenci okuyor. Öğrenciler AÖF sınav sonuçlarını merak ediyor. Peki AÖF final sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?İşte AÖF sınav sonuçlarına ilişkin gelişmeler...

18-01/24/aoft.jpg

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu merak ediliyor. 13-14 Ocaktaki sınavdan sonda yaklaşık 15 gün içinde açıklanmakta. Bütün AÖF öğrencilerinin gözü kulağı açıklanacak sınav sonuçlarınds. Öğrenciler AÖF öğrenci otomasyonundan güz dönemi final sınav sonuçlarını öğrenebilecek AÖF, final sınavları 14-15 Ocak tarihlerinde gerçekleşmişti. Final sınav sonuçlarının Ocak ayının sonunda doğru açıklanması gerekiyor. AÖF final sınav sonuçlarını açıklanır açıklanmaz haberimizdeki link aracılığı ile öğrenebilirsiniz…

AÖF'DE 2. DÖNEM KAYITLARI VE SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

AÖF 2. dönem kayıt yenileme işlemleri 12 Şubat 2018 tarihinde başlayacak ve 23 Şubat Cuma günü sona erecek. Anadolu Üniversitesi tarafından mazeretli kayıt tarihi ise 23 Şubat olarak belirlendi. AÖF bahar dönemi vize sınavı 14-15 Nisan 2018 tarihinde yapılacak. Bahar dönemi final sınavı 02-03 Haziran 2018 tarihinde uygulanacak. 2017-2018 öğretim yılı üç ders sınavı ise 21 Temmuz 2018'de gerçekleştirilecek.

18-01/24/1808172_620x410.jpg

 

AÖF SINAVINDA HANGİ NOTLAR GEÇİYOR?

84 – 100 AA 4,00 Geçti
77 – 83 AB 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

AÖF SINAVLARINA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.


Sınava girebilmeniz için gerekli olan “Sınav Giriş Belgesi” ve “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik” (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.


Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.
Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

18-01/24/meb_aciklamasi_teog_yerine_lgs_geliyor_2018_liselere_gecis_sinavi_lgs_nasil_olacak_1508910501_0822-1516743842.jpg


Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.
Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.


Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

18-01/24/aof-sinav-sonuclari.jpg

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (AÖF) SORU VE CEVAPLARI eKAMPÜS'TE

13-14 Ocak AÖF final sınavı soru ve cevapları yayınlandı. Soru ve cevaplara ANADOLUM eKampüs sisteminden ulaşabilirsiniz.

https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak dersleriz üzerinden çıkmış sınav sorularını ve cevaplarını görebilirsiniz.

AÖF SINAVLARI NASIL YAPILMAKTADIR?

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulur, 30'ar dakika sınav süresi verilir.

Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır.

Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7. yarıyılların; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılmaktadır.

AÖF BÖLÜMLERİ

Ev İdaresi
Yerel Yönetimler
Dış Ticaret
Bankacılık Ve Sigortacılık
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
İlahiyat
Tarım
Bilgi Yönetimi
Turizm ve Otel İşletmeciliği
Laborant ve Veteriner Sağlık
Perakende Satış Ve Mağaza Yönetimi
Emlak ve Emlak Yönetimi
Marka İletişimi
Özel Güvenlik ve Koruma
Sosyal Hizmetler
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
İnsan Kaynakları Yönetimi
Adalet
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim Ve Dağıtımı
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
İşletme Yönetimi
Kültürel Miras ve Turizm
Lojistik
Medya ve İletişim
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
Radyo ve Televizyon Programcılığı
Spor Yönetimi
Turizm ve Seyahat Hizmetleri
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Eczane Hizmetleri
Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi
Kimya Teknolojisi
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
Çağrı Merkezi Hizmetleri
İngilizce Öğretmenliği
Okul Öncesi Öğretmenliği
Felsefe
Sosyoloji
Türk Dili ve Edebiyatı
Tarih
Aşçılık
Çocuk Gelişimi
Yaşlı Bakımı
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
Sosyal Hizmet
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Sağlık Yönetimi
Yönetim Bilişim Sistemleri
Coğrafi Bilgi Sistemleri
Web Tasarımı ve Kodlama
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon
Acil Durum ve Afet Yönetimi
İlahiyat (Arapça)

 

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN