Back To Top
AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? Açıköğretim sınav giriş bilgileri anadolu.edu.tr | Tıklayın

AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? Açıköğretim sınav giriş bilgileri anadolu.edu.tr | Tıklayın

AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? Açıköğretim sınav giriş bilgileri anadolu.edu.tr | Tıklayın
- A +

AÖF Açıköğretim Fakültesi sınav giriş belgesi nereden nasıl alınır? Açıköğretim fakülteis öğrencileri 29-30 Nisan AÖF vize sınavları öncesi sınav giriş belgelerini nasıl alacaklarını öğrenmek istiyor. Anadol Üniversitesi resmi sitesinden yapılacak başvuru ile alınacak olan AÖF sınav giriş belgesi ve AÖF sınav yeri öğrenme işlemleri adım adım haberimizden takip edilebilir.

AÖF öğrenci belgesi nasıl alabilirim? Açıköğretim fakültesi öğrencileri AÖF vize sınavı giriş belgelerini almak için gerekli işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek istiyor. Nisan ayı sonunda yapılacak olan vize dönemi 1. ve 2. oturum sınavlarının giriş belgesini alma işlemleri yazımızda olacak. Referandum nedeniyle ertelenen AÖF vize sınavları 29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak. 

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR? 

AÖF öğrenci girişi yaparak sınav giriş belgenizi alabilirsiniz. Haberimizde bulunan bağlantıya tıklayarak login.anadolu.edu.tr üzerinden AÖF öğrenci girişi yapabilirsiniz. Referandum nedeniyle ertelenen AÖF vize sınavları 29-30 Nisan'da yapılacak. 

AÖF SINAV GİRİŞ YERİ | GİRİŞ BELGESİ AL

29 Nisan ve 30 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan AÖF vize sınav giriş yerleri sınavdan 1 hafta önce açıklanacağı belirtildi. Bu yıl Açıköğretim Fakültesi sınavlarında öğrencilere ilk defa açık uçlu sorular sorulacak. 

17-04/19/aofs.jpg

 

AÖF 2.DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

AÖF Sınavlarının ikinci dönem sınavlarının ilki olan Bahar Dönemi Ara Sınavı yani ikinci dönem ilk vize sınavının 1. oturum tarihi 29 Nisan 2017Cumartesi günü 2. oturum tarihi de 30 Nisan 2017 Pazar günü yapılacaktır. İkinci dönem final sınavı olan Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı da 3 Haziran 2017 Cumartesi ve 4 Haziran 2017 Pazar günü iki gün iki oturum şeklinde yapılacaktır.  Vize ve final sınavlarından sonra bir anlamda kurtarma sınavı olan 2016-2017 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı 22 Temmuz 2017 tarihinde yapılacaktır.


2017 AÖF Vize Sınavı 1.Oturum Tarihi: 29 Nisan 2017 Cumartesi

2017 AÖF Vize Sınavı 2.Oturum Tarihi: 30 Nisan 2017 Pazar

2017 AÖF Final Sınavı 1.Oturum Tarihi: 3 Haziran 2017 Cumartesi

2017 AÖF Final Sınavı 2.Oturum Tarihi: 4 Haziran 2017 Pazar

2017 AÖF Üç Ders Kurtarma Sınavı Tarihi: 22 Temmuz 2017 Cumartesi

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK? 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, 3 dersten kalmaları durumunda ve bu 3 dersi geçmeleri halinde mezun olabilecek olan öğrenciler için 3 ders sınav hakkı tanınmaktadır.  Üç ders sınavına girmek için de öğrencinin başarısız bulunduğu üç ders için güz ya da bahar döneminde kayıtlarını yapmış olması gereklidir. Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden yapılmış olan açıklamaya göre, ders notları DZ ya da YZ olan öğrenciler üç ders sınavına giremezler. 

AÖF İLE İLGİLİ SON DAKİKA AYRINTILI HABERLER İÇİN TIKLAYIN

Yurt dışı programları çerçevesinde Anadolu Üniversitesi öğrencisi olanlar da üç ders sınavına 13 Ağustos 2017 tarihinde gireceklerdir. 

AÖF SINAVINA GİRMEK İÇİN HANGİ BELGELER GEREKLİDİR?

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait kartlar)

17-04/19/aof-sinav-giris-yerinizi-ogrenin-2105978.Jpeg

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz. Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar. Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar. 

AÖF'DE İLK DEFA AÇIK UÇLU SORULAR SORULACAK

Bu yıl Açıköğretim Fakültesi sınavlarında öğrencilere ilk defa açık uçlu sorular sorulacak. Sınav bu yıl 4 farklı programda yer alan dersler için sorulacaktır. Bu dersler Sosyoloji, Felsefe, Türk Dili ve Edebiyatı ile Tarih programlarıdır. Bu programların da sadece birer dersi için bir soru sorulacaktır.

 

AÖF SINAV SONUÇ İTİRAZI

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5 (beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

17-04/19/sinav.jpg

AÖF MAZERET SINAVI

Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİYLE İLGİLİ AYRINTILAR

AÖF Bahar Dönemi harç bedelinizi internet üzerinden, ATM’lerden ve şubelerden yatırabilirsiniz. Şubeler üzerinden para yatırmak isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde paralarını yatırmaları gerekmektedir. ATM ve internet üzerinden harç yatırmak isteyen kişiler ise, diledikleri zaman 7/24 işlemlerini yapabilirler.

Ders kaydını yapabilmek için Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden online giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapabilmeniz için ise bazı bilgilerinizi siteme doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra T.C. kimlik numaranızı ya da e-posta adresinizi ilgili yere girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında belirlemiş olduğunuz şifrenizi giriniz.

AÖF Açıköğretim Fakültesi sınav giriş belgesi nereden nasıl alınır? Açıköğretim fakülteis öğrencileri 29-30 Nisan AÖF vize sınavları öncesi sınav giriş belgelerini nasıl alacaklarını öğrenmek istiyor. Anadol Üniversitesi resmi sitesinden yapılacak başvuru ile alınacak olan AÖF sınav giriş belgesi ve AÖF sınav yeri öğrenme işlemleri adım adım haberimizden takip edilebilir.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN