Back To Top
Başbakan Yıldırım: Millet sözünü söyledi

Başbakan Yıldırım: Millet sözünü söyledi

 - Son Güncelleme: 21.04.2017 Cuma 14:41
Başbakan Yıldırım: Millet sözünü söyledi
- A +

Başbakan Binali Yıldırım gazetecilerin sorularını yanıtladı. Terör operasyonlarına ilişkin kararlılık mesajı veren Yıldırım, "Tehdit oldukça gerekeni yapacağız. Önemli olan ülkemizin güvenliğidir" diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

GEREKEN KARŞILIK VERİLECEK

"Uludere'de maalesef saha taramaları esnasında 2 askerimiz şehit edildi ve karşılığı hemen verildi. Oradaki terör yuvaları darmadağın ediliyor. Bu mücadele devam edecek. Türkiye'nin sınırlarının dışında tehdit var olduğu müddetçe, Türkiye bunların hepsine gereken karşılığı verir. Önemli olan ülkemizin güvenliğidir.

CHP DANIŞTAY'A GİDİYOR

Millete gittik. Kararı millet verdi. Milletin kararını mahkemelerde şikayetle düzeltmek demokrasinin bir yolu değildir. Ama tabii şikayet yolunu herkes kullanma durumundadır. Kullanmak isterlerse buna diyecek bir şeyimiz yoktur. Ama millet sözünü söylemiştir. Evet sonucu tecelli etmiştir. Milletin zamanını daha fazla israf etmenin bir manası yoktur.

HERKES AYRI TELDEN ÇALIYOR

Yüksek Seçim Kurulu her seçimle ilgili itirazı karara bağlar ve mesele biter. Seçimler konusunda YSK'nın verdiği karar kesindir. Bunun üzerine herhangi bir yargı yolu yoktur. Ama buna rağmen gidebilirler. İstedikleri yere gidebilirler. Neticede milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme bir karar veremez.

Yenilen pehlivan güreşe doymaz. Milletin kararını sindirmemek anlamına gelir. Bu da ana muhalefet partisine yakışmaz. Ana muhalefet partisinde kim son sözü söylüyor onu da anlamış değiliz. Herkes ayrı bir telden çalıyor."

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN
d