Back To Top
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mesele kitap okumama sorunudur ama yeni nesilden umutluyum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mesele kitap okumama sorunudur ama yeni nesilden umutluyum

 - Son Güncelleme: 07.05.2017 Pazar 20:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mesele kitap okumama sorunudur ama yeni nesilden umutluyum
- A +

İstanbul'da düzenlenen Münazara Turnuvası Ödül Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Teknolojinin ulaştığı seviyeye rağmen kitaplar hala kendini geliştirmek isteyenlerin hazineleridir. Ülkemizde mesele kitap okumama sorunudur ama ben yeni nesilden umutluyum." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önemli başlıklar;

'SONUNA KADAR SAVUNDUK'

Fikirlerin rahatça konuşulup tartışılmadığı yerde şiddet devreye girer. Bunun için biz düşünce ve ifade özgürlüğünü, başkalarının da aynı haklara saygı göstermeleri şartıyla sonuna kadar savunduk, destekledik. Son 14 yılda klavyelerin, tabelaların, harflerin, kelimelerin üzerindeki birçok yasağı biz kaldırdık. On yıllardır yazı ve fikir hayatımıza musallat olan tek tipçi, vesayetçi anlayış yerine farklılıkları zenginlik olarak gören, düşüncenin önünü açan bir bakış açısını biz ikame ettik

Münazaraları ulusal anlamda yapmanın çok önemli faydaları olacağına inanıyorum. Münazara empati kurulmadan yapılamaz. Münazaranın tek bir kazananı yoktur. Tüm farklı inanç, düşünce gruplarıyla karşılıklı görüş alışverişimiz oldu.

Batı'nın islamafobisini görüyorsunuz, ama biz diğer mabedleri de koruma altına aldık. Çünkü doğacak spekülasyonları biliyoruz. İnancına güvenen inanç hürriyetinden korkmaz.

YENİ NESİLDEN UMUTLUYUM

Teknolojinin ulaştığı seviyeye rağmen kitaplar hala kendini geliştirmek isteyenlerin hazineleridir. Ülkemizde mesele kitap okumama sorunudur ama ben yeni nesilden umutluyum. Bize sorgusuz, sualsiz biat eden cahil bir gençlik değil, neye inandığını, neyi savunduğunu, neyin mücadelesini verdiğini bilen, bunun için gereken her türlü donanıma sahip bir gençlik lazım. 15 Temmuz gecesi gördük ki işte bu vasıflara sahip gençlik, gerektiğinde ülkesi ve milleti için, istiklali ve istikbali için gözünü kırpmadan canını dahi ortaya koyabilmektedir.

Sıra bu milletin tarihiyle, kültürüyle, değerleriyle bütünleşmiş gençliğin söz sahibi olmasına gelmiştir.

Yorumlar

Yorumlar
Hasan 08 Mayıs 2017 04:04
Evet yeni nesil çok umut verici, İçki içmeye başlama yaşı ? Eroin kullanma yaşı ? Sigaraya başlama yaşı ? Arka bahçede namaz kılma oranı ? Hepsini alt alta koyunca neden olmasın
Erdem 07 Mayıs 2017 21:35
İnsan hakkaten ülkeyi sadece çevresindekilerden ibaret sanıyor, ben de askere gitmeden mesela ülke için çok farklı düşünüyordum. Hele ki o kişi etrafından her yaptığını alkışmayan kimseyi bulundurmayan Reis olunca böyle düşünmesi çok normal. Etrafındaki adamlarının alayının aylık geliri 20binden yukarı. Dolayısı ile onların çocukları da elit oluyor. Yeni nesli benim gittiğim gibi anadoluda bir parka gidip görse bu kadar umutlu olmaz. Tr'nin gerçekleri çok farklı. 8-9 yaşında çocukların birbirleri ile konuşmalarını duyunca insan şok oluyor. Olmayacak duaya amin denmez derler ama çıkmadık candan da umut kesilmez. Dua'ya devam. İnşaAllah kaçıp kurtulabilen kurtulur.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN