Back To Top
Erdoğan'ın talimatı sonrası ilk onlar bıraktı

Erdoğan'ın talimatı sonrası ilk onlar bıraktı

 - Son Güncelleme: 12.10.2017 Perşembe 20:30
Erdoğan\'ın talimatı sonrası ilk onlar bıraktı
- A +

Sig Sauer'i ilk bırakan Cumhurbaşkanlığı korumaları oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi; ilk adımı da Cumhurbaşkanlığı korumaları attı.

Habertürk TV'nin edindiği bilgilere göre Sig Sauer silahları kullanan Cumhurbaşkanlığı korumaları o silahı bıraktı.

Bundan böyle, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan polis memuru ve özel harekatçılar Yavuz16 adı verilen yerli silahları ve Milli Piyade Tüfeği olarak bilinen MPT-76 tüfekleri kullanacak.

SIG Sauer, dünyanın en eski ve önde gelen silah üreticilerinden biri. İmal ettiği tabanca ve tüfekler, bugün en dayanıklı silahlar arasında gösteriliyor. Ancak bu şirket, son aylarda ABD ile Türkiye arasında yaşanan diplomatik sıkıntıların da merkezinde yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile yaşanan vize krizinin ardından emniyet teşkilatının artık ABD'de üretilen SIG Sauer model tabancaları kullanmayacağını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı ise bir ay önce, Erdoğan'ın Mayıs ayındaki Washington ziyaretinde korumalarının protesto gösterisi düzenleyenlere sert müdahalesinin yarattığı tepkiler üzerine 1,2 milyon dolarlık SIG Sauer yarı otomatik silah satışına onay vermeme kararı almıştı.

 

Yorumlar

Yorumlar
Zaten ihanetlerin basi medya kendi malini ulkeni insanini kucuk gorme hastaligi bu nihayetinde bir tabanca illa da abd mali olmak zorundami silah elestirmenlerimizin nane yemesi sen tetige basacak elin arkasindaki yurege bak. Gerisi hikaye
Ali Adıyaman 12 Ekim 2017 21:15
Oldumu şimdi kılıç kalkan kullansınlar yerli milli malı olarak silah zaten gavur icadı bize yakışmaz efendim.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN