Back To Top
İzmir'de büyükbaş hayvanlara kuduz bulaştı | İzmir Haberleri

İzmir'de büyükbaş hayvanlara kuduz bulaştı | İzmir Haberleri

 - Son Güncelleme: 17.02.2017 Cuma 15:25
İzmir\'de büyükbaş hayvanlara kuduz bulaştı | İzmir Haberleri
- A +

İzmir'de bir köyde büyükbaş hayvanların ölmesi üzerine kuduz şüphesiyle bölge karantinaya alındı. Yapılan incelemeler sonucu ölen hayvanlarda kuduz mikrobuna rastlandı.

İzmir’in Aliağa ilçesinde bir mahalle, bir büyükbaş hayvanın kuduz hastalığından dolayı ölmesi üzerine karantinaya alındı.
Edinilen bilgiye göre, Karakuzu Mahallesi’nde özel bir işletmeye ait inek cinsi bir büyükbaş hayvanın ölmesi üzerine, vatandaşlar hemen durumu Aliağa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Ölen hayvan üzerinde yapılan incelemelerde kuduz mikrobuna rastlanılması üzerine hemen harekete geçildi.

BÖLGEYE GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

Aliağa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, işletmenin 10 kilometre çapındaki bölgeyi karantinaya aldı. Bir kaç gün önce karantina altına alınan mahalledeki büyük ve küçükbaş hayvanlara aşılama yapıldı. Mahalleye hayvan giriş ve çıkışları ise yasaklandı. Karantinanın bir müddet daha sürmesi bekleniyor.

İZMİR/İHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN