Back To Top
Karar gazetesi 1 yaşında: Nice yıllardan nice yıllara

Karar gazetesi 1 yaşında: Nice yıllardan nice yıllara

 - Son Güncelleme: 24.03.2017 Cuma 15:47
Karar gazetesi 1 yaşında: Nice yıllardan nice yıllara
- A +

Bugün ikinci yaşımıza adım atıyoruz. Gazetecilik sorumluluğunun çok daha fazla önem kazandığı, çok daha hassas ve değer ifade eden bir faaliyet haline geldiği dönemde bunun ne kadar kıymetli bir adım olduğunu biliyoruz. Fikre, fikir hürriyetine saygı duyan ve sahip çıkan okurlarımıza teşekkür ediyoruz. Geçen bir yıl içinde gördüğümüz sıcak ilgi ve destek bize artık “nice yıllara” diyebilme cesareti veriyor.

Bugün ikinci yaşımıza adım atıyoruz. Gazetecilik sorumluluğunun çok daha fazla önem kazandığı, çok daha hassas ve değer ifade eden bir faaliyet haline geldiği dönemde bunun ne kadar kıymetli bir adım olduğunu biliyoruz. Fikre, fikir hürriyetine saygı duyan ve sahip çıkan okurlarımıza teşekkür ediyoruz. Geçen bir yıl içinde gördüğümüz sıcak ilgi ve destek bize artık “nice yıllara” diyebilme cesareti veriyor.

Zaten, gayet iyi bilindiği üzere, biz nice yıllardan beri buradayız… Şimdi KARAR’da omuz omuza vermiş bulunan kadro geçmişte toplum hayatımıza ve düşünce dünyamıza çok değerli katkıların üretildiği mecralardan süzülüp gelmiş, bu arada her sınavı başarıyla vermiş bir kadrodur.

KARAR yayın hayatına ‘Daha iyi bir Türkiye için’ manşetiyle başlamıştı.

17-03/07/aaa-1488844642-1488874861.jpgKARAR yayın hayatına ‘Daha iyi bir Türkiye için’ manşetiyle başlamıştı.

İnancın, yazının, düşüncenin ve vicdanların baskıya maruz kaldığı yılların mücadelesinden çıkarak, o karanlık dönemlerin perdesini yırtarak gelen bir kadrodur bu kadro.

KARAR kadrosu nice yıllardan beri buradadır; inancımız odur ki bu kadronun taşıdığı bayrak daha nice yıllar dalgalanacaktır.

Ait olduğumuz fikir ve siyaset geleneğinin ana damarı, geleceğinin de taşıyıcısıyız.

Türkiye’nin yaşamakta olduğu sorunların, içinden geçtiği bütün süreçlerin hassasiyetinin farkındayız. Sadece geride kalan yıl bile demokrasimiz ve güvenliğimiz için fırtınalı, gergin ve her biri çok önemli tarihi olaylarla doluydu. Bizim de bir parçası olmaktan gurur duyduğumuz demokratik direnişle Türkiye, 15 Temmuz ihanetini püskürtmeyi başarmıştır.

Böylesine bir süreçte hepimizin ülke meselelerinin çözümü için elini taşın altına koyması gerektiğinin bilincindeyiz. Bu çerçevede biz, içeride ve dışarıda, ekonomiden dış politikaya, siyasi sistem arayışlarından diplomasiye kadar her alanda ülkenin ortak ve toplam menfaatinin yanında olmaya devam edeceğiz. Bugünü ve yarını, şimdiyi ve sonrasını birlikte düşünerek Türkiye için yüksek seviyede demokrasi ve ifade özgürlüğünün destekçisiyiz. Herkesin kendi hayat tarzını bir engel ve sınırlama olmaksızın yaşayabilmesinin temel sermayemiz olduğuna inanıyoruz.

Temiz, seviyeli, kaliteli, ahlaklı gazetecilik için sözümüz vardı; sözümüzü tuttuk. Şimdi sizlerden aldığımız destekle bu sözü bir kez daha en güçlü şekilde tekrarlıyoruz. Hiçbir güç milletin desteğinden, insanların gönlünü kazanmaktan ve düşünce ahlakına sadakatten üstün değildir. Mesleğimizin ayakta kalmasının, fikir dünyamızın itibarını koruyabilmesinin tek yolunun bu ahlaklı tavırda ısrar olduğuna inanıyoruz. Medya gücünün suistimal edilmesine, kalemlerin kiraya verilmesine, yalanlarla ve kurmaca haberlerle insanların ve fikirlerin karalanmasına karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sözümüz budur.

Herkesin bildiği gibi, bugüne kadar ağır baskılar gördük. Daha ortada
KARAR projesi yokken bile sınır tanımaz iftira kampanyalarına muhatap olmaya başladık. Baskı ve karalamalar hâlâ sürüyor…

Açıkça söyleyelim ki bütün bunlar bizim davaya, geleneğe ve ülkeye karşı sorumluluğumuzu artırıyor. Ve ne kadar isabetli bir yolda olduğumuzu gösteriyor.

Kimsenin adamı değiliz…

Kimsenin gazetesi değiliz…

Kimsenin adamı ve gazetesi de olmayacağız.

KARAR’ı hedef alan saldırıların, iftiraların ve baskıların temel nedeninin de bu bağımsız dava duygumuz olduğunu çok iyi biliyoruz.

Eğer bir kampa, bir şahsa, bir hizbe ait olsaydık; herkes gibi bizim de işimiz kolay olurdu ama o zaman biz olamazdık.

Okurlarımızın ve dostlarımızın hiçbir endişesi olmasın, üstlendiğimiz sorumluluğun ve omzumuzdaki yükün kıymetini çok iyi biliyoruz. Bu yolda verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz dayanışma için yürekten teşekkür ediyoruz.

Nice yıllara…

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Erdem 04 Nisan 2017 09:33
Nice yıllara. Allah yolunuzu açık etsin.
KARAR OKURU 02 Nisan 2017 01:42
Sayın Karaalioğlu, Toplumun vicdanı olmaya özen gosteriyorsunuz.Lütfen durusununuzu bozmayin,sizin gibi duruşlar olduğu sürece,ona ulaşmakta zorlanmayacaksiniz.Sevgi ve saygı sizin gibi insanlarda anlam buluyor.Etyen bey ve İbrahim Kakveci içinde teşekürler.
HDGN 30 Mart 2017 15:54
HER ZAMAN KARAR IMIZSINIZ...
KARAR OKURU 29 Mart 2017 11:41
KARAR'SIZ MEDYA OLMAZ
Hasan Aslan 26 Mart 2017 08:58
Gene kitap verin.
TAYFUN 25 Mart 2017 20:09
Nice uzun guzel yillara
Ceyhun Yılmaz 24 Mart 2017 14:14
Karar ilk çıktığında SDN'den takip ettiğim Ahmet Usta'nın teknoloji bölümünü yazacağını duyumuştuk ve sevinmiştik ama sonra hiç teknoloji sayfası göremedik. En son Ahmet Abinin ayrıldığını duydum, üzüldüm. Yine de gazetenizin birinci yılını kutlarım. Biz ailece almaya devam ediyoruz ama her zaman bayide bulamıyoruz. Lütfen bu konuylada ilgilenin.
Düşünür Yazar 08 Mart 2017 09:12
İlk günki heyecanla aldıgınız bu KARAR ve yıllar geçsede bu çizgiden ayrılmamanız dilgiyle yolunuz açık aldıgınız en iyi KARAR lılık osun
Cihan /Trabzon 07 Mart 2017 22:43
Allah'tan Hayırlı /Bereketli bir ömür dileğiyle,başarılarınız daim olsun
Meltem Ünal 07 Mart 2017 17:41
Piyasaki en nitelikli kültür sanat köşesi Karar'da. Röportajlar keyifle okunuyor.
KARAR OKURU 07 Mart 2017 16:53
Bir Ak Parti seçmeni olarak beğenerek takip ediyorum
KARAR OKURU 07 Mart 2017 12:06
Hayırlı uğurlu olsun
malcolm 07 Mart 2017 12:04
kararı gerek mizanpajı, gerek yazar kadrosu, gerek meselelere yaklaşımıyla beğenerek takip ediyoruz.
Ben de aktif bir karar takipçisiyim gazetenizden çok memnunum başarılarınızın devamını dilerim.
Serdar 07 Mart 2017 11:50
Nice Yıllara inşaallah. Severek takip ediyoruz.
Sadık Oğuz 07 Mart 2017 11:46
En sevdiğim yazarlar karar gazetesinde yazıyorlar. iyi ki varsınız
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN