Back To Top
Kocakarin köyünün kurtarılma anı kameralara yansıdı

Kocakarin köyünün kurtarılma anı kameralara yansıdı

 - Son Güncelleme: 13.03.2018 Salı 12:51
Kocakarin köyünün kurtarılma anı kameralara yansıdı
- A +

Afrin Harekatı'nda teröristlerden temizlenen Kocakarin köyündeki çatışma anları ortaya çıktı. Teröristlerin bulunduğu evin sokağında ilerlemeye çalışan ÖSO askerleri elinden yaralanmasına rağmen çatışmayı sürdürdü.

TSK ile ÖSO güçlerinin, Afrin'e ilerleyişi sürerken, kent çevresindeki yerleşim yerleri de tek tek PKK/YPG'li teröristlerden temizleniyor. ÖSO güçleri, dün sabahın erken saatlerinde TSK desteğinde Kocakarin köyüne operasyon düzenledi. Şiddetli çatışmaların yaşandığı operasyon sırasında teröristlerin attığı havan topu, ÖSO askerlerinin içinde bulunduğu zırhlı araca isabet etti. Aracın sürücüsü ÖSO askeri, yaralandı. Yaralı sürücü, yanındaki silah arkadaşının çabasıyla araçtan çıkarıldı. ÖSO askeri, bölgeden uzaklaştırılarak güvenli bir yere götürüldü.

Yükleniyor...

SABAHIN ERKEN SAATLERİNDE OPERASYON

Sınırın Suriye tarafında yuvalanan tüm terörist gruplara karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'e doğru ilerleyen TSK ve ÖSO, bu merkezin çevresinde kalan köyler ve beldeleri de hemen her gün düzenlenen operasyonlarla özgürleştirmeye devam ediyor. Düzenlenen sıcak operasyonlardan birisi de yine Afrin yakınlarındaki Kocakarin Köyü'nde gerçekleşti. TSK Komando Birlikleri hava ve kara operasyonlarıyla, ÖSO güçlerinin köye girişine destek verdi. Dün sabahın erken saatlerinde başlayan operasyon sırasında sivillerin zarar görmemesi için azami ölçüde dikkat edilirken, teröristlerle şiddetli çatışmalar yaşandı. Livai Şimal Grubu Komutanları Ebu Cafer ve Abdullah Halil köye girerken, DHA Muhabiri İrfan Sapmaz da sokaklarda yakın mesafeden gerçekleşen çatışmaları yakından görüntüledi.  

18-03/13/kocakarin3.jpg

ÖSO ASKERİ VURULAN ARAÇTAN ÇIKTI, İÇERİDEKİ DİĞER ARKADAŞINI DA KURTARDI

ÖSO güçlerinin köyün içerisine girmeleri için destek sağlayan bir zırhlı araç, havan topu ile çatışmaların yaşandığı sırada vuruldu. Zırhlı aracın vurulmasının hemen ardından araç içerisinde bulunan ÖSO askerlerinden birisi, zırhlı aracın üzerindeki kapağı kullanarak, terörist atışlarına hedef olmamak için yoğun çaba harcadı. Bu sırada zırhlı aracın içerisinde bulunan diğer arkadaşını da kurtarmayı başardı. Zırhlı aracı kullanan ve yaralanan ÖSO askeri acilen bölgeden uzaklaştırıldı. 

18-03/13/kocakarin4.jpg

ÖSO ASKERİ YARALANDI AMA ÇATIŞMAYA DEVAM ETTİ 

Köy içerisinde bulunan teröristlere yönelik operasyonlar oldukça şiddetli geçti. Yaklaşık 15 kişi oldukları düşünülen terörist bir grubun tespit edildiği ev, ÖSO güçleri tarafından kuşatma altına alındı. Evlerin çatıları üzerinden teröristlerin bulunduğu noktaya yaklaşmaya çalışan ÖSO güçleri, bu sırada sürekli olarak ateş etme halini korudu. Zaman zaman da havan topları ve el bombaları kullanmak suretiyle teröristlerin kaçmasına engel olundu. Teröristlerin bulunduğu evin sokağında ilerlemeye çalışan ÖSO askerleri ile teröristler arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı bir sırada, bir ÖSO askeri elinden yaralanmasına rağmen çatışmayı sürdürdü. 

18-03/13/kocaarin2.jpg

SURİYE/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN