Back To Top
MEB 24 Aralık Aday öğretmenlik sınav sonuçları tıkla öğren! Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları

MEB 24 Aralık Aday öğretmenlik sınav sonuçları tıkla öğren! Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları

MEB 24 Aralık Aday öğretmenlik sınav sonuçları tıkla öğren! Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları
- A +

Haberimizden merak ettiğiniz 2018 aday öğretmen sınav sonuçları ekranına ulaşabilir konu hakkında detayları takip edebilirsiniz. Adaylık Kaldırma Sınavı sonuçları ve detayları hakkında merak edilenler haberimizde. AKS sınav sonuçları ve detayları hakkında son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. Sınava giren adaylar için konu hakkında merak ettiklerinizi sizler için hazırladık. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 24 Aralık 2017 tarihinde 81 ilde gerçekleştirilen Adaylık Kaldırma Sınavı(AKS) sonuçları ve daha fazlası haberimizde.

24 Aralık'ta yapılan Aday öğretmenlik sınav sonuçları ve detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Sınava giren öğretmen adaylarının merak ettiği konuların başında yer alan MEB aday öğretmen sınav sonuçları ve Milli Eğitim Bakanlığı Adaylık Kaldırma Sınavı hakkında ayrıntılar haberimizde. Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) 24 Aralık 2017 Pazar Günü Saat: 10.00’da 81 il merkezinde yazılı olarak tek oturumda yapıldı. Sınava giren aday öğretmenlerin en çok aradığı konuların başında AKS sınav sonuçları geliyor. Aday öğretmenlerin sınava girebilmeleri için performans değerlendirmesi sonucunda başarılı olmaları, sınav tarihinde bir yıl fiilen çalışma şartını tamamlamış ve sınava giriş ücretini süresi içinde yatırmaları gerekiyordu. Sınav sonrası ise herkes 24 Aralık Aday öğretmenlik sınav sonuçlarını ve Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları hakkında son dakika açıklamalarını merak etmeye başladı. İşte Adaylık Kaldırma Sınav sonuçları ve Aday öğretmenlik sınav sonuçları hakkında merak ettikleriniz.

ADAY ÖĞRETMEN SINAV SONUÇLARI

Milli Eğitim Bakanlığı, 24 Aralık 2017'de aday öğretmenler için adaylık kaldırma sınavı yaptı. O tarihte yayımlanan sınav kılavuzuna göre, sınav sonuçlarının 15 işgünü içinde açıklanacağı belirtiliyordu. Bu takvime göre, 15 işgünü, 15 Ocak 2018 tarihinde dolacaktır. Ancak sınav kılavuzunda en geç 15 işgünü içinde açıklanacağı belirtildiğinden, sınav sonuçlarının bugün de açıklanabilmesi mümkündür. Siz de haberimizde yer alan linkten sonuçları açıklandığı andan itibaren bulabilir konu hakkında tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. 

AKS SINAV SONUÇLARI MEB SAYFASI İÇİN TIKLAYIN...

Yukarda yer alan linkten Milli Eğitim Bakanlığı 24 Aralık Aday öğretmenlik sınav sonuçları Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçlarına ulaşabilir sonuçlar hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. 

SINAV DEĞERLENDİRMESİ

Adayın cevap kâğıdı 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır. Okutulan cevap kâğıtlarında doğru ve yanlış cevap sayıları tespit edilerek 4 (dört) yanlış 1 (bir) doğruyu götürecektir. Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden yapılacaktır. Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek; hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir. Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılacaktır

SINAV SONRASI İŞLEMLER

Sınav 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilir. Başarı puanı 60 (altmış) ve üzerinde olan aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu) başarılı sayılır. Sınav sonuçlarının Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce valiliklere bildirilmesinin ardından başarılı olan aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu) adaylık sürecini tamamlamış sayılır. Sınavda başarılı olamayan aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu), Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği usul ve esaslarınca il içinde aynı hizmet alanında başka bir eğitim kurumunda görevlendirilerek bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden performans değerlendirmesi ve sınava tabi tutulur. Bu kapsamda da aday öğretmenlerden performans değerlendirmesinde veya sınavda başarısız olanlar öğretmenlik unvanını kaybeder.

SINAV İTİRAZLARI

Adaylar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlara ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının ve sınav sonuçlarının www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ÖYGGM’ ye yapabileceklerdir. Adaylar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına itiraz başvurularını, Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) SINAV İTİRAZ ÜCRETİ adı altında yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imzası, iletişim bilgileri, dekontu/ATM işlem fişi olmayan ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınav uygulamasına, sınav sorularına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde ÖDSGM tarafından incelenip sonuçlar adaylara bildirilmek üzere ÖYGGM’ne teslim edilecektir. Tüm işlemlerde ÖDSGM’ne gelen evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır. İtiraz sonuçları ÖYGGM tarafından adaylara duyurulacaktır. Sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Sınav Merkezinde bulunan her türlü sınav evrakının aslı veya fotokopisi yargı organları dışında, Bilgi Edindirme Kanununun 7’nci maddesine göre aday dâhil hiçbir kişiye ya da kuruma verilemez ve gösterilemez.

654 SAATLİK PROGRAM UYGULANACAK

EK-1 sözleşmeli aday öğretmen yetiştirme programı kapsamında 20 bin 125 öğretmene 654 saatlik program uygulanacak. Özel öğretim kurumlarında adaylığı kaldırılan ve sözleşmeli öğretmen olarak atananlara ise Ek-2 Özel öğretim kurumlarında adaylığı kaldırılanlara uygulanacak uyum programı kapsamında 312 saatlik aday öğretmen uyum programı uygulanacağı açıklandı. Sözleşmeli aday öğretmen formları da resmi yazıda yer alırken, ataması yapılan binlerce öğretmenin yakın zamanda aday öğretmen doldurulmuş form örnekleri ile aday öğretmen değerlendirme formu doldurulmuş örneği için arayışa gireceğini ogretmenlericin.com olarak tahmin ediyoruz.

Temmuz 2017 sözleşmeli öğretmen ataması sonucu ataması yapılan ve göreve başlayacak olan aday öğretmenlerin yetiştirme programı, uyum programı ve aday öğretmen uyum programı form örnekleri;

ÖĞRETMEN YETİŞTİRME PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYIN...

Haberimizden merak ettiğiniz Milli Eğitim Bakanlığı değerlendirme formuna ulaşabilir detayları takip edebilirsiniz. Sistem hakkında merak edilenleri anlattığımız haberimizde öğretmen yetiştirme programı nedir? Nasıl kullanılır, nelere dikkat edilmesi gerekiyor gibi merak ettiğiniz sorula haberimizde. MEB öğretmen performans değerlendirme uygulaması 12 ilde pilot olarak uygulanacak ancak tüm “Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi” şu anda tüm öğretmenlere aktif edilmiş durumda ve adayların hizmetine sunuldu.

Haberimizden merak ettiğiniz 2018 aday öğretmen sınav sonuçları ekranına ulaşabilir konu hakkında detayları takip edebilirsiniz. Adaylık Kaldırma Sınavı sonuçları ve detayları hakkında merak edilenler haberimizde. AKS sınav sonuçları ve detayları hakkında son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. Sınava giren adaylar için konu hakkında merak ettiklerinizi sizler için hazırladık. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 24 Aralık 2017 tarihinde 81 ilde gerçekleştirilen Adaylık Kaldırma Sınavı(AKS) sonuçları ve daha fazlası haberimizde.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN