Back To Top
Şair gazeteci Selman Cahit vefat etti

Şair gazeteci Selman Cahit vefat etti

 - Son Güncelleme: 13.03.2018 Salı 16:23
Şair gazeteci Selman Cahit vefat etti
- A +

Şair Selman Cahit Öztaş, Hakk'ın rahmetine kavuştu. Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Selman Cahit'in cenazesi, Çekmeköy'deki Hz. Ömer Camii'nde ikindi namazına müteakip ebedi yolculuğuna uğurlanacak.

Şair Selman Cahit geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Selman Cahit'in cenaze namazı, ikindi namazının ardından Çekmeköy'deki Hz. Ömer Camii'nde kılınacak. 

ŞAİR VE HİKAYECİYDİ

Kaymakam, şair yazar Önal Vasıf Öztaş'ın oğlu olan Selman Cahit, 1962 yılında Konya'da doğdu. Tahsihini Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yapan Selman Cahit, Ankara Üniversitesi, Kimya, Hukuk ve Edebiyat Fakültelerine devam etti. Ankara'da Erguvan, İstanbul'da Genç Dost dergilerini çıkaran ekiplerde bulundu. Şiir ve hikaylerini Türk Edebiyatı, Doğuş, Töre, İnanç, Kayıtlar, Ergüvan, Genç Dost, Kafdağı dergilerinde yayınladı. Bir süre yayıncılıkla uğraştıktan sonda Yeni şafak Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Evli ve üç çocuk babası olan Şairin Ayışığına Mektuplar isimli bir kitabı bulunuyor. 

KARAR ailesi olarak Selman Cahit'e Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabrı-ı cemil diliyoruz. 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN