Back To Top
Şimşek: Arabadan çok, şoförün sigortalanması lazım

Şimşek: Arabadan çok, şoförün sigortalanması lazım

Şimşek: Arabadan çok, şoförün sigortalanması lazım
- A +

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek; trafik sigortası üzerinde yeni bir modele hazırlandıkları, hali hazırdaki düzende birçok eksik olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek; trafik sigortası üzerinde yeni bir modele hazırlandıklarını söyledi. Şimşek yaptığı açıklamada, sistemlerde bir eksiklik olduğunun altını çizdi.

Trafik sigortası hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Şu anda yeni bir model üzerinde çalışıyoruz. Sistemin şöyle bir eksikliği var, trafik sigortası zorunlu bir sigorta. Sizin karşı tarafa vereceğiniz zararı karşılamak için düzenlenmiş. Dolayısıyla arabadan çok aslında şoförün sigortalandırılması lazım. Arabanızın sigortası var, belki de hiç deneyimi olmayan bir şoföre 'hadi al sür' diyorsunuz. Primleri yükselten bu tür faktörler var. Hazine'ye söyledim, arkadaşlar çalışıyor. Sadece taşıtın değil sürücünün risklerini de dikkate alan bir sistem... Bu muhtemelen kaza ve zarar sayısını azaltır, primleri aşağı çeker" dedi.

Yorumlar

Yorumlar
KARAR OKURU 17 Şubat 2017 14:14
yeni bir sorma ver ücreti mi gelecek
KARAR OKURU 17 Şubat 2017 13:17
bu sistemin içinde bir hainlik var.bazı adamlar arabalarında çizik oluşsa ya pert ettiriyorlar ya da servislerde onbinlerce liralık fatura ürettiriyorlar. normalde birkaç yüz tl tutacak hasarlar öyle şişiriliyor ki, onbinlerce lira servisçilerin ve hakemlerin (eksperlerin) cebine (paylaşılarak) gidiyor. haliyle sigorta şirketleri bunun acısını tüm sigorta tüketicilerinden çıkarıyor. bilhassa trafik sigortaları bu sebepten uçuyor.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN