Back To Top
Son dakika! Adalet Bakanı Gül: Metin Topuz yarın avukatıyla görüşecek

Son dakika! Adalet Bakanı Gül: Metin Topuz yarın avukatıyla görüşecek

 - Son Güncelleme: 12.10.2017 Perşembe 16:15
Son dakika! Adalet Bakanı Gül: Metin Topuz yarın avukatıyla görüşecek
- A +

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD ile vize krizine neden olan tutuklu ABD Başkonsolosluk çalışanı Metin Topuz'un yarın avukatı ile görüşeceğini açıkladı. ABD Dışişleri Sözcüsü krizin çözüm yoluna girmesi için Topuz'un avukatıyla görüşmesine izin vermesinin iyi bir adım olacağını dile getirmişti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin konuştu. Gül, tutuklu konsolosluk çalışanı Metin Topuz'un ailesiyle görüştüğünü belirterek, yarın da avukat ile görüşeceğini söyledi. Gül, ikinci konsolosluk çalışanına ilişkin olarak da, "Savcılığın yaptığı açıklamada, ifadeye davet vardır. Giden büyükelçi bu konuyu basın üzerinden farklı bir yere çekmiştir." açıklamasında bulundu.

Gül'ün açıklamalarından satırbaşları: 

"Tutuklu Metin Topuz yarın avukatı ile görüşecek. Ailesiyle de görüştü.

ABD Adalet Bakanlığı'ndan herhangi bir talep gelmedi. Her iki ülke arasında yardımlaşma sürecimiz sürmektedir. Biz de adli boyutuyla ilgili gerekli bilgileri Dışişleri aracılığıyla ABD'ye iletiyoruz. ABD, 5 tutukluyla görüşme talebinde bulundu. 2 kişiyle ilgili görüşme izni verildi. 1'i tahliye edilmişti. Diğer ikisiyle ilgili de teknik işlemler sürüyor.

(N.M.C için) Savcılığın yaptığı açıklamada, ifadeye davet vardır. Giden büyükelçi bu konuyu basın üzerinden farklı bir yere çekmiştir."

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN