Back To Top
Son dakika! Jandarma ve Donanma komutanları belli oldu

Son dakika! Jandarma ve Donanma komutanları belli oldu

 - Son Güncelleme: 19.08.2017 Cumartesi 22:37
Son dakika! Jandarma ve Donanma komutanları belli oldu
- A +

Jandarma Genel Komutanlığı'na Korgeneral Arif Çetin, Donanma Komutanlığı'na Koramiral Ercüment Tatlıoğlu atandı.

690 sayılı kanun hükmünde kararname ile tümüyle İçişleri Bakanlığı’na bağlanan Jandarmada 60’lı yıllardan bu yana ilk kez ‘kuvvet komutanlığı’ heyecanı yaşanıyor. 

Jandarma’da orgeneral kadrosu bulunmadığı için komutan Kara Kuvvetleri’nden seçiliyordu. Bu defa ise orgeneral şartı kaldırıldığı için teşkilat bünyesinden korgeneral rütbesinde atama yapıldı. Komutanlığa sivil bir ismin atanabileceği de konuşuluyordu.

17-08/19/van-jandarma-asayis-kolordu-komutani-korgeneral-arif-cetin-1-1503167324.jpg

15 TEMMUZ'DA DİK DURDU

15 Temmuz darbe girişiminde televizyon kanallarına bağlanarak milli iradeden yana olduğunu açıklamıştı. Çetin, “Milletimiz rahat olsun, milli iradeye karşı yapılmış hareketi şiddetle bastıracağız. Duruma hakimiz, kimse merak etmesin. Bu darbe girişimini kesinlikle desteklemiyoruz, kesinlikle reddediyoruz. Bu kuklalara gereken cevap verilecek. Jandarma Genel Komutanı karargahta değildir. Biz arkadaşlarımızla karargahta süreci yönetiyoruz. Jandarma Genel Komutanlığı’nda duruma hakimiz, problem yok” demişti.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN