Back To Top
Son dakika! PKK'nın Botan sorumlusu Bestler Dereler'de sıkıştırıldı

Son dakika! PKK'nın Botan sorumlusu Bestler Dereler'de sıkıştırıldı

 - Son Güncelleme: 21.04.2017 Cuma 16:04
Son dakika! PKK\'nın Botan sorumlusu Bestler Dereler\'de sıkıştırıldı
- A +

TSK'nın Bestler Dereler bölgesinde sürdürdüğü operasyonlarda 3 terörist daha etkisiz hale getirildi. Mehmetçik bölgede olduğu tespit edilen terör örgütü PKK'nın sözde Botan Sorumlusu İskan Akyüz'ün peşinde... PKK elebaşısı 'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin'in yardımcısı Akyüz, 2008'de Erzincan Kemah'ta 9 askerin şehit olduğu saldırının talimatını vermişti.

HABER MERKEZİ / İSTANBUL

Şırnak'ın Bestler Dereler Bölgesi'nde terör örgütü PKK'ya yönelik önceki gün başlatılan operasyon sürüyor. 19 Nisan'da 19 teröristin öldürüldüğü hava operasyonun ardından başlatılan arama tarama faaliyetlerinde 26 PKK'lı etkisiz hale getirilmişti. Bugün de 3 terörist çatışmalarda öldürüldü. Toplam 29 teröristin öldürüldüğü operasyonda, PKK'nın sözde Botan sorumlusu 'Hakkı' kod adlı İskan Akyüz'ün de bölgede olduğu tespit edildi. 

2008'de Erzincan Kemah'ta 9 askerin şehit edildiği saldırının talimatını veren ve adı mavi listede yeralan Akyüz, PKK elebaşısı Fehman Hüseyin'in (Bahoz Erdal) yardımcısı olarak biliniyor.

DOKTORU ÖLDÜRÜLDÜ

Bugünkü çatışmada öldürülen teröristlerden birinin de Botan sözde bölge sorumlusu İskan Akyüz'ün doktoru olduğu tespit edildi. Çembere alınan bölgede Akyüz'ün de sıkıştırıldığı öğrenildi. 

17-04/21/ekran-alintisi-copy.jpgİskan Akyüz, başına ödül konulan teröristlerden...

25 yıldır örgütün dağ kadrosunda yer alan Akyüz, PKK'nın ‘kuzey saha’ olarak adlandırdığı Diyarbakır, Bingöl, Bitlis, Batman, Erzurum, Erzincan, Elazığ'ın kırsal kesimindeki teröristlerin sorumlusu. Terörist, 200'e yakın sivil, asker, polis ve korucunun şehit edilmesinden sorumlu tutuluyor. 

Bir haftada etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 48 oldu.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN
d