Back To Top
TEOG sınavı ne zaman? TEOG ikinci aşama tarihleri, MEB sınav takvimi | 26-27 Nisan 2017

TEOG sınavı ne zaman? TEOG ikinci aşama tarihleri, MEB sınav takvimi | 26-27 Nisan 2017

TEOG sınavı ne zaman? TEOG ikinci aşama tarihleri, MEB sınav takvimi | 26-27 Nisan 2017
- A +

TEOG sınavları ne zaman sorusu cevabını arıyor. 26-27 Nisan'da yapılacak olan TEOG sınavları hangi derslerden yapılacak? Temel Eğitimden Ortaöğretime geçişte ikinci aşama sınavları önümüzdeki hafta yapılacak. Veliler, öğrencilerin sınav hazırlığı sürecinde TEOG sınav tarihleri ve ayrıntıları ile ilgili bilgi edinmek istiyor. Detaylar ve daha fazlası haberimizde.

TEOG sınavı ne zaman? Milyonlarca öğrencinin merak ettiği TEOG ikinci aşama sınav tarihleri ve detayları Karar.com'da. Beklenen TEOG ikinci dönem sınavları ne zaman başlıyor sorusunu soran öğrenciler için hazırlanan içerikte Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimi üzerinden cevabı sizin için hazırladık. TEOG sınavları 26-27 Nisan 2017 günlerinde yapılacak. İşte ayrıntılar...

TEOG SINAVLARI NE ZAMAN? 26-27 NİSAN 2017 TEOG

Teog sınavları çeşitli derlerden ikinci aşama sınavı olarak iki farklı günde gerçekleştirilecek. 26-27 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan TEOG sınavlarında milyonlarca öğrenci ter dökecek. TEOG iki farklı günde çeşitli derslerden oluşan sınavlar ile öğrencileri temel eğitimden ortaöğretime geçişe hazırlıyor.

TEOG SORULARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Sınava girecek olan öğrenciler için hazırlanan içerikte en çok merak edilen sorular cevaplanmıştır. Öte yandan eğitim uzmanları aileleri "sınav stresi" konusunda velileri uyarıyor. Velilerin sınava girecek olan öğrencilere karşı tutumlarının nasıl olması gerektiğini açıkladı. Sınava girecek olan öğrenciler sınavdan sonra soruları ve cevapları hangi sitelerde görebileceği içeriğimizde mevcut.

17-04/20/teogsinav-1492687317.jpg

TEOG SINAVINDA KAÇ SORU VAR? HANGİS SORULAR SORULUR?

2017 TEOG üzerinden sınava girecek olan öğrenciler için hazırlanan içerikte: Sınavda hangi konulardan soru sorulacak, kaç soru olacak, sınav ne kadar sürecek, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, bir önceki sınav soruları ve cevapları mevcuttur.

TEOG SINAV SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı dil. Her sınavda 20 soru sorulacaktır. Sınavlar 40 dakika olacaktır. Sınavlar 26 Nisan 2017 tarihinde başlıyor, 27 Nisan 2017 tarihinde sona eriyor. Mazeret sınavları ise 20 Mayıs 2017 tarihinde başlıyor, 21 Mayıs 2017 tarihinde sona eriyor. Sınavların açıklanacağı ay ise: Haziran. Milli Eğitim Bakanlığı, Haziran’ın ilk haftası sonuçları açıklayabilir.

ÖĞRENCİLERE İYİ HABER

Öğrencilerin bilmesi gereken konu ise sorular ve cevapların yayınlanacağı siteler… Milli Eğitim Bakanlığına ait olan iki tane sitede sorular ve cevaplar yayınlanacaktır.

Soruların yayınlanacağı site EBA sitesi

Sonuçların yayınlanacağı site E-Okul sitesi

Öğrencilerin merak ettiği bir soru ise: Dört yanlış bir doğruyu götürecek mi? ÖSYM’nin kullandığı bu sistem, TEOG sınavında geçerli olmayacaktır. Öğrencilerin yaptığı yanlış sorular, doğru soruları etkilemeyecektir.

EĞİTİM UZMANLARINDAN TEOG TAVSİYELERİ

Milyonlarca öğrenci sınava hazırlanırken, sınav stresi yaşayan aileler çocukları üzerindeki etkiyi, direkt veya dolaylı olarak hissettiriyor. Bu durum çocuklar üzerinde “olumlu” sonuç değil, “olumsuz” sonuçlara sebep oluyor. Sınavda bilgiden çok “motive” daha büyük başarılar elde ettiriyor. Öğrenci ders konularında ne kadar başarılı olursa olsun, baskı ve stresten ötürü sınavlarda başarısız olma durumu çok yüksek.

VELİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN KONULAR

Öncelikle şu bilinmesi gerekir: Sınava giren aileler değil, çocuklardır. Çocuklar sınava hazırlanırken, aileler de strese hazırlanıyor. Stres, baskıyı doğuruyor. Baskı ise çocukların derslerde motive olmasını düşürüyor. Aile, çocuğa destek olması gerekir. Stresten ve baskıdan uzak, çocuklara “daha cana yakın”, bir anne veya bir baba gibi değil; bir arkadaş gibi yakınlaşması gerekir.

Programlı ve disiplinli ders çalışma konusunda aileler “programlı çalışmak”tan çok, “disiplinli çalışma” konusu üzerinde daha çok duruyor. Disiplin, çocukların eğitiminde önemli bir rol oynarken, aşırıya kaçan disiplin, çocuklar üzerinde olumsuz etki bırakmasına sebep olabiliyor. “Şu kadar saat ders çalışmazsan dışarı çıkamazsın, bilgisayarda oyun oynayamazsın, cep telefonu ve ipad yasak olur” gibi yasak uygulamalar çocuk üzerinde baskıya ve strese sebep olmaktadır. Çocuklar bu tarz durumlarda ders çalışır gibi gözükse de, aklı ailelerin disiplinli hallerinden ötürü kızgın ve canı sıkkın olur. Bu durumda çocuklar ders çalışır gibi yapar ama o dersten bir şey anlamayabilir. Disiplin dengeli olursa “ödül ve ceza” sisteminde eşitlik olduğu an, çocuğun motive oranı artacaktır.

17-04/20/1435383_940x531.jpg

Sınava girecek olan öğrenci, derslerde yapamadığı sorular olduğunda aile, öğrenciye pozitif yaklaşmalı ve öğrencinin “anlayacağı” şekilde yapamadığı sorulara yardımcı olmalıdır. Aile “kendi yaşına göre değil”, çocuğun yaşıtına göre davranmalıdır. “Bu soruyu sen nasıl yapamazsın, basit soru ama yapamadın, o kadar çalışıyorsun bu soruyu mu yapamadın, sen ders çalışmıyorsun” gibi cümlelerden uzak durmalı, sanki aile o soruyu “kendisi” yapamamış gibi davranmalıdır. Şu gerçek ki: Bu tarz davranışlar, çocukların “özgüveni”ni etkilemektedir. Özgüveninden yoksun olan öğrencinin saatlerce ders çalışması, o dersten başarılı olacağı anlamına gelmemektedir.

TEOG sınavları ne zaman sorusu cevabını arıyor. 26-27 Nisan'da yapılacak olan TEOG sınavları hangi derslerden yapılacak? Temel Eğitimden Ortaöğretime geçişte ikinci aşama sınavları önümüzdeki hafta yapılacak. Veliler, öğrencilerin sınav hazırlığı sürecinde TEOG sınav tarihleri ve ayrıntıları ile ilgili bilgi edinmek istiyor. Detaylar ve daha fazlası haberimizde.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN