Back To Top
Yılmaz'dan okul saati açıklaması: Valilerimiz en doğru saati bulacaktır

Yılmaz'dan okul saati açıklaması: Valilerimiz en doğru saati bulacaktır

 - Son Güncelleme: 14.09.2017 Perşembe 18:29
Yılmaz\'dan okul saati açıklaması: Valilerimiz en doğru saati bulacaktır
- A +

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz okul saatlerinin belirlenmesiyle ilgili konuştu. Yılmaz "Valilerimiz okul saatleriyle ilgili en doğrusunu bulacaklardır" dedi.

Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, illerdeki okula başlama saatleriye ilgil bir açıklama yaparak, 'valilerimiz okul saatleriyle ilgili en doğrusunu bulacaklardır' dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmasının engellenmesi için bir genelge yayınlayarak, taşımalı sistem ve özel öğrenci servisiyle taşınan öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmalarına müsaade edilmemesi talimatını verdi.

Tüm valiliklere gönderilen genelgede 2017/2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceği belirtilerek, okula giriş ve servis saatlerinin valilikler tarafından belirlenmesi gerektiği vurgulandı.

Ayrıca, her ilin kendi iklim ve coğrafi koşullarının dikkate alınması ve ilk ders başlama saatinin gün ışığından daha fazla yararlanılmasını temin edecek şekilde belirlenmesi istendi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN