Back To Top
Akşamın dili ‘şiir’ olacak

Akşamın dili ‘şiir’ olacak

Akşamın dili ‘şiir’ olacak
- A +

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları başlıyor. Beş gün boyunca yerli ve yabancı birçok şairin katılacağı şiir günlerinin onur konuğu ise D. Mehmet Doğan olarak açıklandı.

17. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenleniyor. 10 Ekim Salı günü Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek programın başlangıç saatinin 19.00 olduğunu söyleyen daire başkanı İbrahim Aktürk, onur konuğu olarak yazar ve gazeteci D. Mehmet Doğan’ın yer alacağı programın sonunda İncesaz’ın eserleriyle sanatseverlerle buluşacağını söyledi. Sakarya’nın kültürel alanda yaşadığı gelişime yakışır şekilde büyük bir etkinlik hazırladıklarını vurgulayan Aktürk, “17. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları ile kültür ve sanat esintisi 14 Ekim Cumartesi gününe kadar 5 gün boyunca tüm Sakarya’ya nüfuz edecek. Şiir günlerine yurt içi ve yurt dışından katılan şairler, şiir sunumları gerçekleştirecek. Ülkemizin sevilen müzik gruplarından İncesaz’ın vereceği konser ile akşam sonlanacak” diye konuştu.

Etkinliklerin kesintisiz bir şekilde devam edeceğinin altını çizen Aktürk, şunları anlattı: “11-12 ve 13 Ekim tarihlerinde katılımcı şairlerimiz liselerde öğrenciler ile buluşacak, şiir sunumları, konserler, dinletiler, gerçekleştirilecek. Kapanış programımızda ise 14 Ekim Cumartesi günü tüm şairlerimizin katılımı ile saat 18.00’de Sapanca Sahili İnsan Hakları Parkı’nda buluşacağız. Şiirlerin yer aldığı kitap açılış programına iştirak edenlere hediye edilecek. Tüm şiirseverleri bekliyoruz.” 17. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları’na katılacak yerli ve yabancı şairlerden birkaçı şöyle: Adem Turan, A. Barış Ağır, Ali Emre, Asma Alhaj (Filistin), Atakan Yavuz, Basheer Al-Baker (Suriye), Caylah (Madagaskar), Cem Mehmet Eren, Cengizhan Konuş, Elif Nuray, Emirhan Kömürcü, Emrah Tahiroğlu, Ercan Yılmaz, Fatma Çolak, Gabriel Impaglione (Arjantin), Giovanna Mulas (İtalya), Güven Adıgüzel, Hüseyin Karacalar, İdris Ekinci, İdris Mahfi, Jordi Joan Baños (İspanya), Kadir Korkut, Kamil Remzi Cin, Kerry Shawn Keys (Litvanya), Ladan Osman (Somali), Mirzana Pasic Kodriç (Bosna-Hersek), Mehmet Aycı, Mustafa Uçurum, Osman Özbahçe, Sare Öztürk.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN