Back To Top
Varto’da PKK sığınağı bulundu

Varto’da PKK sığınağı bulundu

Varto’da PKK sığınağı bulundu
- A +

Muş’un Varto ilçesinde Polis Özel Harekat (PÖH) ve Jandarma Özel Harekât (JÖH) görevlilerince yapılan arama-tarama çalışmalarında PKK terör örgütüne ait sığınak bulundu

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifresine ve engellenmesine yönelik sürdürülen çalışmalarda, Varto ilçesi kırsal alanında 1 Eylül 2018 günü Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Polis Özel Harekât ve Jandarma Özel Harekât görevlilerince arama tarama faaliyeti gerçekleştirildiği belirtildi. Arama tarama faaliyeti neticesinde tespit edilen 2x2m büyüklüğündeki sığınağa yönelik yapılan operasyonda, sığınak içerisinde 1 adet akü, 2 adet radyo, 4 adet kalem pilden oluşturulmuş kablolu pil bloğu, 6 adet büyük pilden oluşturulmuş kablolu pil bloğu, 142 adet farklı marka ve boyutlarda pil, 4 adet batarya, 4 adet çeşitli uzunluklarda elektrik kablosu, 2 adet branda (mavi ve kamuflaj renklerinde), 3 adet el feneri, 2 adet askılı kafa feneri, 1 adet boyun askılı çanta, barınma için kullanılan sünger yatak ve battaniye, yastık, panço, yaşam ve gıda malzemesi ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin olay yerinde imha edildiği ifade edilen açıklamada, “İlimiz genelinde PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlar kapsamında, hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde halkımızın huzuru ve devletimizin selameti için terör örgütünün faaliyetlerinin deşifresine ve engellenmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.

MUŞ/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN