Back To Top

Diğer Bilim Haberleri

Güneş Sistemi\'nin yapı taşlarının sırrı çözüldü
Güneş Sistemi'nin yapı taşlarının sırrı çözüldü Gök bilimciler, bir araya gelip Güneş Sistemi'ndeki gezegenleri oluşturan taneciklerin soğumuş yıldızlardan artakalan zerreler olduğunu keşfetti..
Türkiye’nin yerli değeri \'bor madeni\' temizlik sektöründe
Türkiye’nin yerli değeri 'bor madeni' temizlik sektöründe Geleceğin madeni olarak bilinen ve yüzde 73’ü ülkemizde bulunan bor madeni kullanım alanına bir yenisini daha ekleyerek, temizlikte de iddialı olduğunu gösterdi..
İsrail uçan araba üretti
İsrail uçan araba üretti 2016 yılının Kasım ayında İsrail’in uçan araçla test uçuşu yaptığı ortaya çıktı. Urban Aeronautics şirketi aracın binalar arasında ya da düşük enerji hatlarında....
İnsansı robotlar yaşlı bakım hizmeti de verecek
İnsansı robotlar yaşlı bakım hizmeti de verecek İngiliz araştırmacılar, insansı robotların sosyal hizmetlerde kullanılabileceği bir proje üzerinde çalışıyor. Konuşma ve jestler yoluyla iletişim kuracak robotlar,....
CERN’den iş alan ikinci Türk firması ALBAKSAN oldu
CERN’den iş alan ikinci Türk firması ALBAKSAN oldu CERN projesinde, ALBAKSAN Alaşımlı Bakır A.Ş. ihale kazanan ikinci Türk firma oldu..
Türk bilim adamları kendini yenileyen malzeme geliştirdi
Türk bilim adamları kendini yenileyen malzeme geliştirdi Gebze Teknik Üniversitesi'nde TÜBİTAK desteği ile yüzde 95 kendini yenileyebilen malzeme üretildi. Polimer malzeme savunma, elektronik sanayisi gibi alanlarda....
Selfie’nin Geleceği: Fotoğraftan daha fazlası
Selfie’nin Geleceği: Fotoğraftan daha fazlası Yeni yapılan araştırmaya göre, tüketiciler ‘selfie’leri’ bankacılık, alışveriş, sağlık hizmetleri ve daha birçok alanda bir araç olarak kullanmaya hazır..
Cinsiyet rolüne ilişkin önyargı 6 yaşında oluşuyor
Cinsiyet rolüne ilişkin önyargı 6 yaşında oluşuyor Kız çocukları 6 yaşına geldiklerinde erkeklerin doğuştan daha zeki ve becerikli olduğuna inanmaya başlıyor..
Beynin şekli kişiliği etkiliyor
Beynin şekli kişiliği etkiliyor Bilim insanları, beynin fiziksel özelliklerinin kişilik özelliklerini etkilediğini ortaya çıkardı..
Domuz embriyolarında insan hücreleri büyütüldü
Domuz embriyolarında insan hücreleri büyütüldü Bilim insanları, domuz embriyolarında insan hücreleri büyüttü. Böylece gelecekte hayvanlarda insan organı büyütülmesinin önü açıldı..
NASA, Dünya\'nın en net fotoğraflarını yolladı
NASA, Dünya'nın en net fotoğraflarını yolladı .
Selfie\'ler gelecekte becerikli yardımcınıza dönüşecek
Selfie'ler gelecekte becerikli yardımcınıza dönüşecek Selfie’lerin geleceği fotoğraftan daha fazlası. Yeni yapılan araştırmaya göre, tüketiciler ‘selfie’leri’ bankacılık, alışveriş, sağlık hizmetleri ve daha birçok alanda....
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN