Back To Top
Instagram’a ‘Hikâye İstatistikleri’ ve ‘Hikâye Reklamları’ geldi

Instagram’a ‘Hikâye İstatistikleri’ ve ‘Hikâye Reklamları’ geldi

 - Son Güncelleme: 11.01.2017 Çarşamba 17:40
Instagram’a ‘Hikâye İstatistikleri’ ve ‘Hikâye Reklamları’ geldi
- A +

En yaygın kullanılan sosyal medyalardan biri olan Instagram'a iki yenilik geldi. Günde 150 milyonun üzerinde kişinin kullandığı 'Instagram Hikayeleri' iki yeni araç sunuyor: ‘Hikâye İstatistikleri’ ve hikâyeler içerisinde yer alacak tam ekran reklamlar.

Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş “Türkiye’deki kişiler Instagram Hikâyelerini günlük anlarını eğlenceli ve etkileyici bir şekilde paylaşmak için kullanıyor" dedi. Matraş, Instagram Hikâyeleri'nin günde 150 milyondan fazla kişi tarafından kullanıldığını açıkladı. Matraş "Platformun işletmelerin müşterileriyle iletişim kurması için de büyük fırsatlar barındırdığının farkındayız. Instagram Hikâyeleri'ne reklamların gelmesiyle birlikte Türkiye’deki işletmeler insanlarla görsel olarak çekici bir şekilde, zaman geçirdikleri bir platform üzerinden iletişim kurabilecek” dedi. Matraş'ın açıkladığı Instagram’daki iki yeni araç şöyle:

Hikâye İstatistikleri: Global olarak kullanıma sunulan Hikâye İstatistikleri sayesinde Instagram’da işletme profili bulunan işletmeler her hikâye için erişim, etkileşim, yanıtlar ve görüntülenme rakamları gibi verileri görüntüleyebilecek. Bu istatistikleri görüntüleyerek, hedef kitlelerine daha uygun, onlar için daha anlamlı içerikler oluşturabilecek.

Hikâye Reklamları: Instagram aynı zamanda hikâyelerde tam ekran reklamları da test etmeye başlıyor. Hedefleme, erişim ve ölçümleme gibi özelliklere sahip olacak olan reklamlar ile işletmeler hikâyeleri izleyen insanların ilgi alanlarına uygun içerikler oluşturabilecek. Hikâyelerin yaklaşık yüzde 70’inin sesli izlendiği göz önünde bulundurulduğunda, kapsayıcı, tam ekran reklamlar insanların daha önce deneyimlemediği bir yakınlık sağlıyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN