Back To Top
Sarıkamış şehitleri Trabzon’da anıldı

Sarıkamış şehitleri Trabzon’da anıldı

Sarıkamış şehitleri Trabzon’da anıldı
- A +

Sarıkamış’ta şehit olan 90 bin vatan evladı, Bizim Neslin Uşakları Derneği tarafından düzenlenen organizasyonla Trabzon’da anıldı

KTÜ Osman Turan Kültür Merkezi’nde düzenlenen program “Trabzon’dan Sarıkamış’a Gidip Dönmeyen Bizim Uşaklar” başlığıyla düzenlenirken, gecede Prof. Dr. Bingür Sönmez, Sarıkamış destanını katılımcılara aktardı. Salonu dolduran Trabzonlular’a duygu dolu anlar yaşatan Sönmez, Trabzon’dan Sarıkamış’a gidip şehadet mertebesine ulaşan 345 kahramanı kaynaklarıyla birlikte ortaya koydu.

Sarıkamış şehitlerini anmak amacıyla düzenlenen gecede ağıtlar yakıldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da koroda yer alarak ağıtları seslendirdi. Gecede katılımcılara seslenen Gümrükçüoğlu, Bizim Neslin Uşakları Derneği Başkanı Prof. Dr. Ergun Demirsoy ve arkadaşlarına Trabzon için yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür etti. Anadolu’nun her köşesinin şehit kanıyla sulandığını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Sarıkamış şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Bizim Neslin Uşakları Derneği Başkanı Prof. Dr. Ergun Demirsoy da gecedeki konuşmasında dernek olarak imkânları ölçüsünde Trabzon’a katkı vermeye gayret ettiklerini ifade etti. Başkan Gümrükçüoğlu ve Dernek Başkanı Sönmez, gecenin sonunda Prof. Dr. Bingür Sönmez’e plaket takdim etti.

TRABZON/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN