Back To Top
ABD'yle anlaşırsak Rusçular ne diyecek?

ABD'yle anlaşırsak Rusçular ne diyecek?

- A +

Rusçu dediysem, Rusçu kılıklı Esadçıları anlayın.

Kendilerine kah Rusçu, kah Avrasyacı süsü verenler...

Anti-Amerikancılık ve emperyalizmle mücadele kisvesi altında kamuoyunu Esadçı tezlere ısındırma, razı ve ikna etme propagandistleri...

Hani “Afrin’i alıp Esad’a biz teslim edelim, biz savaşalım Esad kazansın” diye açık açık teklif edenler...

Hani “Sınırımızda YPG olacağına Esad gelsin, daha güvende oluruz” argümanıyla allayıp pullayan, bizim savaştığımız ama sonuçta Esad’ın dediğinin olduğu bir sonucu ‘en iyi çözüm’ diye satanlar...

Hani Esad ve müttefiklerinin işini bize gördürmek, Şam rejiminin egemenliğini bize tesis ettirmek, hudutlarını ve toprak bütünlüğünü bize korutmak için çırpınanlar...

Yani günün sonunda hem Türkiye’nin ABD’den koptuğu, hem de terör örgütünün kontrolünün ABD’den tümüyle Esad’la İran ve Rusya’ya geçtiği bir seçeneği, ‘en ideali’ diye pazarlayanlar...

Yani Türkiye’yle korkutarak YPG’yi, ABD’yle korkutarak da Türkiye’yi, Esad blokuyla anlaşmaya zorlayanlar...

İşte onlara kötü bir haber var.

Ankara ile Washington arasında ortak bir Suriye Komisyonu kurulmuştu. YPG’nin Menbiç’ten çıkarılması konusundaki müzakerelerde mesafe alınmış. Tarafların prensipte anlaştığı söyleniyor.

Gerçi henüz çekilmenin şekli ve takvimi netleştirilmeyi bekliyor. Ama bu kadarcığı bile havayı yumuşatmaya, iyimserlik yaymaya yetti.

***

‘ABD Suriye’yi bölme planları yapıyor, terör devleti kurduracak, bizi oyuna getirmeye çalışıyor” manşetleri, daha mürekkebi kurumadan gitti gidiyor çöpe.

Türkiye’nin biricik gerçek dostu Esad cephesiymiş gibi gösteren, Esad’ın toprak bütünlüğünü aleyhimize tehdit ettiği gerekçesiyle ABD’yi ortak düşman ilan eden yaygaralar da 40’ı çıkmadan gümledi gümlüyor.

Sinsi Amerikan planlarına, gizli Pentagon projelerine, aldatıcı tuzak ve hilelerle dolu büyük oyunlara karşı kahramanca yürütülen anti-Amerikancı kampanya çöktü çöküyor.

Bir anlaşma ihtimalinin belirmesi, bir yakınlaşma olasılığının çıtlatılması dahi yetti.

ABD’yle güven bunalımının aşılmasına, bu güven bunalımını körükleyenler bakalım ne diyecek?

***

Atlantik ittifakıyla ilişkilerin normalleşmesi, Ankara’nın Rusçu ve Avrasyacı safsatalara ihtiyacının da ortadan kalkması demek.

Rusçuluktan, Avrasyacılıktan geçinen kuru gürültücülerin direnişe geçeceği muhakkak.

Arayı düzelmeden tekrar bozmak, hatta daha da kötüleştirmek için anlaşmayı sabote etmek isteyecekleri kesin. Ama nasıl?

Bugüne kadarki fitneleri ellerinde patlamış olacak.

“Doğu Guta’yı teröristlerden temizlemek için yapılan harekata katliam demek siyonizme hizmettir, Esad’a katil demek siyonist ağzıyla konuşmaktır” herzeleri pompalayanlar ne yapacak?

Bu anlaşmayı da ‘Büyük İsrail Projesi’ne uşaklığın haince bir parçası sayarlarsa şaşırmayın.

Fakat ağız kalabalığı boş laflar artık kurtarmaz.

Sabotajdan kastım, maval okuyarak halkı bu kurma dolduruşları, bu kışkırtma yutturmacaları değil. Sahada Türkiye-ABD çatışmasını tetikleyecek fiili provokasyonlardan korkun siz.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
ahmet 14 Mart 2018 19:59
abd şeytan olduğunu biliyoruz. fakat rusyadan da dost olmaz. rusyanın afganistana yaptığını ne çabul unuttuk. rusya şimdi de suriye müslümanlarına aynı zülmu yapıyor. abd ne kadar hristiyansa rusya da o kadar hristiyan ve düşmandır..
Güven 14 Mart 2018 17:16
Bu millet Fethullah Gülen'i teslim etmedikçe, pyd'yi silahlandırmayı bırakmadıkça ve silahları toplamadıkça ABD'yi affetmez. ABD ile anlaşan birini de affetmez. Benden söylemesi
D 14 Mart 2018 14:07
Rusçular demek suriye iran demek.Icerde işe ordu yargı perinçek demek.Sıkinti ruslar aldatılmaya.gelmez
engineer 14 Mart 2018 13:12
abd yle anlaşılırsa abd ciler ne diyecek? başları göğe mi erecek illa rusya yada abd haydutlarından birinin mandası yada metresi mi olmak gerek
KARAR OKURU 14 Mart 2018 11:38
Öyle bir durumda ABD’ciler ne diyecek...
cevat karakalem 14 Mart 2018 07:47
Katildigim gorusler bir nokta haric: avrasyaciligin arkasina saklanmis gizli Esadcilar diye dusunmuyorum. Asil sorun Avrasyacilarin kendisi ki bu grubun hem muhafazakarlarda, hem "standard" kemalistlerde, hem sosyalistlerde ayaklari ve karsiligi var. Genelde hala 1960'70'lerin ideolojik kaliplari ve icte kalmis ukteleri yonunde dusunup davranan bir kitle.Gercek bir dusunce yapisi yok, daha cok "ofke" uzerine kurulu bir tepki aslinda.
KARAR OKURU 14 Mart 2018 11:17
2
Tedbir ile öfke kelimelerini karıştırmışsın.
B 14 Mart 2018 02:20
Körfez harekatı sırasında ABD ile anlaşmıştık. Uçuşa yasak bölge ve 35 paralel hatırlarsanız.Pkk güzelce kamplarını kurdu. ABD ile anlaşarak 30 bin askerimizi kaybettik. Yeniden anlaşalım ne olacak ki. Suriye'de kurulan pyd/ pkk kamplarından gene saldırılar olur. Bir 30 bin asker daha kaybederiz. Bizde askerden ve hafıza kaybına uğramış yazardan bol ne var.
külyutmaz 14 Mart 2018 09:30
5
Söylediğin her şey yanlış.(1) körfez harekatı sırasında ABD ile anlaşamadığız için PKK kandile yerleşti. (2.) 30 bin sayısı askeri değil toplam kayıp için söylenir.PKK'yı silahlandıran ,karnını tok sırtını pek tutan Rusya'dır.Öncesinde Türkiye'deki komünist sol grupların arkasında da Rusya vardır.Pravda'nın Türkiye şubesi olan gazetelerden başka şeyler de okursan bu kadar yanlışı aynı paragrafta yapmayabilirsin.
OOZDEN 14 Mart 2018 12:35
5
Bu külyutmaz, kül manyağı olmuş, haberi yok.
KARAR OKURU 14 Mart 2018 02:05
Sende mi Akif Beki.ne çabuk inandın ABD nin yaparız ederiz demesine.iyi de atlantikle küsüp avrasya ya yaslanan benmiydim."Atlantik ittifakıyla ilişkilerin normalleşmesi, Ankara’nın Rusçu ve Avrasyacı safsatalara ihtiyacının da ortadan kalkması demek."bu size ait cümle. Yarın bir gün atlantikle tekrar küsmek durumunda kalınırsa ne olacak? Bis hep böyle bir ABD ye bir Rusyaya mi yaşanacağı.
hamdi 14 Mart 2018 00:37
ne yani abd ile yola devam mı yeniden barzan i yeniden büyük kürdistan büyük israil mi boşuna isminiz karar konmamış
Birol 14 Mart 2018 00:22
ABD ile anlaşınca sanki sorun komple çözülüyor.Her şey sütliman olacak öyle mi? Buna kargalar bile güler.Eninde sonunda Suriye'de şuanda Birleşmiş Milletler in meşru sayıp muhatab aldığı (bazıları kabul etmese de) yönetimle anlaşmaya varılacak.Ahanda buraya yazıyorum.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN