Back To Top
Arabistan'dan 'yeni Türkiye' reklamları

Arabistan'dan 'yeni Türkiye' reklamları

- A +

Mega kent projesi Neom'u tanıtmak için hazırladıkları reklam You Tube'da dönüyor, mutlaka göz atın, çok tanıdık gelecek.

Havasına bakın, hak vereceksiniz bana, ilk yıllarında AK Parti'nin estirdiği rüzgara özeniyorlar, değişim rüzgarı.

Veliaht Prens anons etmişti, Kızıldeniz kıyısında, çölde vaha gibi bir özgürlük kenti kuracaklar.

Yeni bir yaşam biçimi vaat ediyor sloganları. Bir istikrar ve huzur adası, bir arada barış içinde yaşama modeli olarak pazarlıyorlar.

Başlarda AK Parti'nin taşıyıcılığına soyunduğu üç hürriyeti kapıp kullanmışlar.

Fikir hürriyetinin kenti olacak diyorlar.

Vicdan hürriyetinin kenti olacak diyorlar.

Teşebbüs hürriyetinin kenti olacak diyorlar.

Yani Ortadoğu'da özlenen dönüşümün liderliğine artık Suudiler talip.

Türkiye'nin rol model olarak sunulduğu, liderlik yapması beklenen dönüşüm bu. AK Parti iktidarının bölge için bir imkan ve fırsat olarak görüldüğü, umutların bayraktarlığını üstlendiği dönüşüm.

Değişim taleplerini temsil misyonunu, bir zamanlar değişimine ön ayak olacağımız Suudiler elimizden almaya kalkıyor. İronik ki ne ironik...

KADERİN BİZE BİR OYUNU DEĞİL

Yükselen değerlerin yeni adresi gibi lanse ediyorlar projeyi ve daha iyi bir gelecek hayali satmaya oynuyorlar.

Ortadoğu'nun parlayan yıldızı diye parmakla gösterilme, evrensel değerlere yaslanarak ayakta kalma ve öne çıkma peşindeler.

'Müslüman demokrasi' örneği olmak kim, Suudiler kim; fersah fersah uzaklar diye burun kıvırmayın.

Başarıp başaramayacakları ayrı konu. Fakat bizden rol çaldıkları, önümüze geçmek istedikleri, ellerinden gelse pabucumuzu dama atmaya can attıkları su götürmez.

İdeallerdeki 'yeni Türkiye'nin yerini almayı ancak rüyalarında görürler, bilmem kaç beden bol gelir Suudi kafasına demeyin.

Hayalleri 'yeni Türkiye'yken gerçekleri 'yeni Dubai' olur belki. Ama bu kadarı bile, Suudiler için büyük bir adım değil mi? Bölge üzerinde dönüştürücü bir etki uyandırmaz mı?
Hayat mükemmeliyetçi değil, dört dörtlük versiyonu bulamayınca, daha azına razı gelebiliyor yoklukta. 'Yeni Türkiye' yerine 'yeni Dubai'ye fit olabiliyor. Boşluk kaldırmıyor hayat işte.

ATATÜRKÇÜLÜK'TE GÜLERCE'YE TABİİ Kİ YETİŞEMEM

Atatürkçülere Atatürkçülük taslayan neo-Atatürkçülüğünü yermiştim. Hüseyin Gülerce, OdaTV üzerinden meydan okudu.

Nevzuhur, türedi, yalandan bir Atatürkçü olmadığını eski yazılarından örneklerle ispatlamaya girişiyor. 'Varsa Akif Beki de çıkarsın bakalım, Atatürkçülüğünün maziye dayandığını kanıtlayacak yazılarını' diyor.

Ne haddime Gülerce gibi ezelden bir Atatürkçüyle boy ölçüşmek.
Ben ki 40 yıllık Atatürkçülere Atatürkçülük satmanın fena sırıttığını söylüyorum...
Ben ki Atatürk sevgisiyle barışmak için, illa kendine en hakiki Atatürkçü süsü vermenin gerekmediğini anlatıyorum...

Ben ki Atatürkçü olmakla Atatürkçülük taslamak, Atatürk'ün hakkını teslim etmekle Atatürk'ten geçinmek arasındaki farka dikkat çekiyorum...

Hiç Gülerce'yle Atatürkçülük yarıştırmam mümkün mü!

Belli ki bu alanda da kendini güçlü hissediyor, eyvallah, ezer geçer, yenilgiyi kabul ediyorum.
Dün reisçilikte, ondan önceki gün paralelcilikte Gülerce'yle yarışamadığım gibi, bugün de Atatürkçünün önde gideni olmakta yarışamam. Zaferini ilan edebilir, kutlarım kendisini.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Ali ÜNLÜ 14 Kasım 2017 23:11
Bu tür yazıları sevmiyoruz .Yazarlar hep birbirleriyle tartışmak zorunda mı lütfen kararı okuyucuya bırakınız .Biz sizlerden proaktif dülünceler bekliyoruz
Tatar Ramazan 14 Kasım 2017 21:26
En Atatürkçü benim ,hayır benim ,sen kimsin ki benim ,hayır benim ...burda dolurulması gereken bir Atatürkçülük boşluğu vardı onu da ben doldurdum.Yeni Atatürkçü'nün namı 7 düvel ,70 vilayet ,700 kasabada söylendi. :)
nuray 14 Kasım 2017 18:55
Yeni Türkiye ile bir derdiniz var sizin kesin.
Karar Okuru 14 Kasım 2017 18:51
Uçaktan inmediğin günleri ne çabuk unuttun?
Quasimodo 14 Kasım 2017 18:03
C.başkanı bir mesele hakkında yorum yapmadan,bir konuyu gündeme getirmeden,yazı karalamaktan konuşmaktan aciz bir iktidar medyası. Nerde bunların entellektüel birikimi, Nerde bunların yol gösterici politik donanımları. Yazıkki ne yazık.. C.başkanı ortaya bir mesele atıyor,garibanlar o hafta mal bulmuş mağrıbi gibi TVlerde,köşeyazılarında günlerce bunu konuşuyor. Al sana gazetecilik.Alakasız adamlar darbecilikle,Yeni Türkiye’nin önünü kesmekle,vatan hainliği ile suçlanıyor.Ne kadar da ucuz.. Yazıkki ne yazık
Serhat Bingöl 14 Kasım 2017 14:18
BastııııR AKİİF.
H.Baran 14 Kasım 2017 13:56
Akif kardeş fazla ciddiye almışsın bu "Atatürk kaşifleri"ni..Aslında Atatürk karşısındaki yenilmişliğin ve mahçubiyetin tezahüründen öte,çok yakında karşımıza çıkacak şu malum mesele karşısında oy avcılığı bir yana Atatürk'e sığınma çabasıdır...
KARAR OKURU 14 Kasım 2017 12:11
sünni islamın liderliği rolü türkiyeden alınıp suudi arabistana verilmiş görünüyor. Daha makul.
Karar Okuru 14 Kasım 2017 12:07
Çok güldürdünüz beni Akif bey. Hüseyin Gülerce nin Atatürkçülüğü hayırlı olsun. Bunlar CHP nin çarşaflı ve türbanlı hanımları seçim zamanı ortaya çıkarmasına benziyor. Cumhurbaşkanı Atatürk dedi yandaş yazarlar coştu. Hakikaten tam bir komedi. İyi ki Cumhurbaşkanı Büyük Lenin falan demedi. Ben her zaman Mustafa Kemal Atatürk derim. Bir gün Mustafa Kemal Bir gün Atatürk demem. Nasıl Recep Tayyip Erdoğan ismi nasıl söylenirse MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ismi de öyle söylenir. Yeni Yandaş Mustafa Kemal Atatürk çülere selam olsun. İlahi Komedya.:):):):):)
Karar okuru 14 Kasım 2017 10:34
Sorunun nerede olduğu ve nereden kaynaklandığı konusunda gerçekçi olmadan hayallerle şehirle kurmaya çalışarak bu olmaz hep derim müslümanlar için hayaller Newyork ,Paris ,Londra Türkiye de bile kalmak istemiyorlar ,ama gerçekler Avustralya Başbakanının söylediğin de beton yığıntılarıyla bu iş olsaydı ama olması mümkün değil gerçek karşısında .
VATANDAS 14 Kasım 2017 10:24
Haklısın Akif kardeşim sakın ola ki Hüseyin Gülerce'yle hiçbir konuda yarışma,kesin kaybeden olursun.Rüzgar gülleriyle pek ilgilenme .İnandığın şekilde yaşa ve yaz.
Karar Okuru 14 Kasım 2017 08:51
Hey gidi dünya! Eşref-i Mahlukat olan mahlukun hali..... "Dün dündür, bugün bu gündür.." değil mi?
evin 14 Kasım 2017 07:19
suudlar en azından sıfırdan bir kent kuruyorlar. bizim gibi 10 bin yıllık, romaya başkentlik yapmış şehri "yeni dubai" yapmak için zıvanadan çıkartmıyorlar.
KARAR OKURU 14 Kasım 2017 12:29
7
evinden iran güzellemelerinden sonra kadınlara 10. sınıf davranan suud güzellemeleri... evin için farketmez yeter ki kendi ülkesini kötülesin çarşafa bile girer.
KARAR OKURU 14 Kasım 2017 19:02
0
evin'imize muhalefet etmeyi günlük idmanı sayan 12.29; vazifeni yapmışsın ama evin'in haklı olduğunu bildiğin için kırmızı oy kullanmamışsın. Bu da bir şeydir :)
cevat karakalem 14 Kasım 2017 05:50
Bir ulkenin, toplumun degisimi tepeden inme ve ismarlama sekilde olamaz. Sonucta Suud;da pek fazla bir sey degisecegini dusunmuyorum gunluk yasam anlaminda. Su anda verilen mesajlar daha cok dis politikaya yonelik imaj calismasi kanaatimce. Huseyin Gulerce ciddiye alinacak biri degil. Bence yazilarinizi bosuna mesgul etmeyen bu tip seylerle.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN