Back To Top
AYM’de FETÖ’cü avı başlatmadan önce

AYM’de FETÖ’cü avı başlatmadan önce

- A +

Şahin Alpay’la Mehmet Altan için tutuklu yargılama zorunluluğunun oluştuğuna hangi ikna edici gerekçeler gösterildi ki Anayasa Mahkemesi ikna olsun.

Başbakan Yıldırım, yardımcısı Bekir Bozdağ’dan insaflı çıktı gerçi. AYM’yi çizmeyi aşmakla suçlamadı, görev ve yetki sınırlarını tartışmaya açmadı. Sadece beklentisini dile getirdi. “Beklentimiz, FETÖ’yle mücadelenin zaafa uğramasına sebebiyet verecek ya da öyle anlaşılacak kararlar vermemeleridir” dedi.

Ben de onu diyorum.

FETÖ’yü ne sevindirir, ekmeğine ne yağ sürer, kendini aklama yalanlarına ne malzeme verir, üste çıkmasına ne hizmet ederse FETÖ’yle mücadeleyi de o zaafa uğratmaz mı?

Şu ikisinden hangisidir peki o:

Mücadelenin siyaseten yararlanmak için araçsallaştırıldığı, amacından saptırıldığı, sulandırıldığı, haksızlık ve mağduriyetlere yol açıldığı, hukukun zorlandığı algısı mı?

Yoksa hak arama yollarının açık olduğu, yanlış kararların en kötü AYM’den döndüğü, hukukun çalıştığı, davanın siyasallaştırılmadığı ve muhalefetle mücadeleye alet edilmediği algısı mı?

‘Vurun abalıya’ diye hurra AYM’nin üstüne çullanan taarruz bölükleri ile ön hücum timleri de bir düşünsün diyemiyorum, düşünmek için değil linç fırsatçılığı için var onlar.

Fakat ağzına baktıkları siyaset yapıcılar, mutlaka bir daha düşünsün.

AYM’nin kararını beğenmeyebilirsiniz, hoşunuza gitmeyebilir ama düşünün...

DÜNYANIN SONUYMUŞ GİBİ TEPKİLER

Kararını size beğendirmeye çalışan yaranmacı bir mahkeme mi, mücadelenin hukuk içinde yürütüldüğüne ikna eder? Siyasi yarara bakmadığı su götürmeyecek bir mahkeme mi?

Unutmayın...

İnandırıcı ve tatminkar gerekçelere dayanmayan tutuklama acımasızlıkları, vicdanları yaraladığı içindir ki...Ergenekon davaları çöktü, Balyoz ters tepti ve şimdi kumpas davası olarak yeniden görülüyorlar.

FETÖ’yle mücadelenin başarısını yürekten isteyen hiç kimse, bu davaların da rayından çıkarılmasına seyirci kalamaz.

Alpay’la Altan gibi gazeteci yazarların, ileri yaşlarına rağmen bir yıldan fazladır tutukluluk halleri devam ediyor.

AYM, ikisinin tutuksuz yargılanabilecekken haklarının ihlal edildiğine hükmetti diye kıyamet niye kopsun?

Tutuklama kararında direnen mahkemelerin yapacağı iş, “Tahliye etmiyorum işte, var mı diyeceğin” tavrıyla AYM kararını takmamak, tanımamak değil.

Mücadeleye inancı sarsmayacak tavır, tutuklanmayı gerektiren şartları somut olarak ortaya koymaktır.

Oysa anti-FETÖ’cülük adına ileri atılanlara bakıyorsunuz...

‘Hukuk işliyor, mahkemler siyasi karar vermiyor’ dedirttiği, adalete güveni arttırdığı için sevinecek, ‘yaşasın özgürlükçü AYM’ çığlıkları atacak yerde hınçla, öfkeyle mahkemeyi taşlatıyorlar.

Ne kripto FETÖ’cülüğü bırakılıyor, ne ihanet odağına dönüştüğü, ne gayri milliliği, ne rejim düşmanlığı...

Sanırsınız ‘suçla mücadele’ görüntüsü altında cadı avına çıkıldığı, davanın istismar edildiği, muhaliflere karşı kullanıldığı iddialarını çürütmeye değil de...Bu gibi susturma, pıstırma, bin pişman etme sahneleriyle doğrulamaya, itibara saldırı furyalarıyla haklı çıkarmaya çalışıyorlar.

Mağduriyet söylemlerinin eleştiri değil karalama, FETÖ ağzıyla konuşma ve asılsız kara propagandadan ibaret olduğunu, ‘mağduriyet var’ diyen hakimi bile mağdur ederek mi gözler önüne sereceksiniz?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 15 Ocak 2018 14:19
Feto nasıl oluştu diye sorgulamayanlar en büyük günahkardır.
KARAR OKURU 14 Ocak 2018 00:46
Arkadaşlar, aym ne karar verdi.bunu bir kenara birakalim.bu kelifeli yazarlardan biri tv de açik oturumda.Tayip de kim oluyor diyordu.açikça 15 temuzdan önce o doslarini savunuyordu.yalansa tv arşivlerine bakin.nasil kin kudtuklarini göreceksininiz.siz hiç bir yunanlinin ABD de ülkesini şikayet ettiğini gördünüz mü?ama bazi alçaklar bavuldolusu evrakla ülkesini mahküm etme peşinde.bu alçaklik değilmi.ne yaparsaniz yapin keferelerden size dost çikmaz.dünyaya bir bakin her yerde müslüman kani akiyor.niye diye sordunuzmu hiç.biz birbirimizi sevmeyi bilmiyoruz.kendi deg
Yargı Darbesi 13 Ocak 2018 22:41
Anayasa mahkemesi kararını uygulamamak Anayasal suçtur..Cezası ağırlaştırılmış müebbettir...Yani bugün darbecilerin suçlandıkları kanun maddesi ile yargılanır demektir..
Karar OKuru 14 Ocak 2018 12:07
8
Aç da hukuk oku biraz kafadan sallamayla milleti kandıramazsın.
Karar Okuru 13 Ocak 2018 17:32
Meclisin önünde vatandaşın birisi üzerine benzin dökerek kendini yaktı. Yakma nedeni kendi ağzından yoksulluk. Bunun haber değeri yokmu sizce. Yandaş basın buna karar da dahil oluyor hiçbiri bunu haber yapmadı. Siz basın sanız bence basın gidin. Eğer gerçekten basın sanız haberi vatandaşa duyurun. Siz neyi kimden niçin saklıyorsunuz. Kendi mesleğinize hakaret etmiyormusunuz. Yazık size.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 18:51
0
o haberi kararda okudum. karar haberi yaptı. bilginize
KARAR OKURU 15 Ocak 2018 16:57
2
Bu ulkede devlet kurum ve kuruluslari ihtiyac sahibi olanlara yardim elini uzatiyor; Kimsenin kendini yakacak kadar perisanlik icerisinde olmasi asla kabul edilemez.
Adam Tv programında bu gidişin sonunda darbe olabilir demiş ya aha tamam yıkaladık demek sen Darbecisin bak haberin var darbeden :)) Yahu böyle gülünç böyle akıldan vicdandan uzak bir gerekçe olur mu :)) Şimdi bende desem ki Akp böyle giderse darbe olur ..Ve oldu ya 10 gün sonra darbe oldu :)) ;Eee ne oldu şimdi ben darbeci mi oldum öylemi hadi be ordan..Kaldı ki o dönem medyada bir çok siyasi analist ülkede Darbe zemini oluştuğunu söylüyorlardı...Analiz başkadır darbeci olmak darbeden haberi olmak başkadır .İnsaf edin intikam duyguları ile hareket etmeyin..
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 17:00
takma kafana olduğu kadar
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 15:56
Bu gazetecilerin neler yazdığını zamanında biliyoruz birbirimizi kandırmayalım. Hepsi arşivlerde güclünün yanında olma psikolojisi fetönün güçlü olduğu ve hükümeti devireceğini hesap ettiler halk hesapta yoktu. Bunu darbe gecesi gördük.aslında bu utanç onlara yeter bırakın mahkumiyeti. Aydın insan darbeyi desteklermi hükümeti darbe ile tehdit edermi?
Metin Yılmaz 13 Ocak 2018 15:52
Akif bey,AYM Can Dündar için de tahliye kararı verdi,sonra ne oldu, kayıplara karıştı.Olay tekrarlansın yani.
Zet 13 Ocak 2018 17:04
3
Mesut Efendi sen Norveç ya da Kanada da filan mı yaşıyorsun yahu yerel mahkeme Anayasa Mahkemesine ben senin kararını tanımıyorum uygun görmüyorum diyor :))) Siyasi davası olan hangi akıllı bu ülkede kalır :)))
Zevahiri 13 Ocak 2018 17:06
5
Bir ülkede adalet hukuk kanun nizam kalmamışsa keyfilik ve intikam hissi ile davranılan bir mekanizma barsa adam elbet kaçar...Adalet varmı ki adam kaçtı :))= Güldürmeyin kendinizi...
KARAR OKURU 14 Ocak 2018 08:02
8
Bu ne utanmazlıktır. Gözümüzün içine baka baka darbeye destek verip kaçana hak veriliyor.
mahalleli 15 Ocak 2018 20:46
0
Kim ne icin adalet istiyor bu ulkede oyle adaletsizlikler yapildi ki hic kimseden ses cikmadi bugun ise adalet havarisi olmusuz kim icin neden...
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 11:02
Elinize saglik...Dogru sòze ne denir? Korkudan en küçük elestiride bulunamaz oldu insanlar.... Haksizlik yapiliyor mu deme hakkiniz yok!
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 11:02
Yirmi içeride yatan kanser olan esirleri niye dert etmiyorsun bu mahkeme sadece alcaklari mi öne alıp hak ihlali diyor yaşlıydı hainlik yaparken de yaşlıydı ALLAH in ayetiyle dalga gecerkende yaşlıydı bekibey
Guguk kuşu 13 Ocak 2018 10:49
Dışardan müdahale görüntüsünün bariz olması adalet bakanını da düşündürmüştür.Sabih kanadoğlu tipi hukukçu yetiştirmesi lazim iktidarın ki müdahale görüntüsü olmasın
Ekrem 13 Ocak 2018 10:01
Ağzına sağlık Sayın Beki. Bu yazdıklarınızla gecte olsa tarih huzurunda sorumluluğunuzu yerine getirdiginize inanıyorum. Adeta içimizi okumussunuz. Teşekkürler.
ORHAN 13 Ocak 2018 09:06
İLERİ YAŞINA RAĞMEN DARBECİLERE ŞAKŞAKÇILIK YAPMAYI BİLİYORLARDI AMA.BİZİM YAŞIMIZ İLERİ MİLLETİN KUYUSUNU KAZMAYALIM OTURALIM OTURDUĞUMUZ YERDE DEMEDİLER.BURADAN DA MAĞDURİYET EDEBİYATI ÇIKARSA YAZIKLAR OLSUN .
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 16:39
9
Darbecilere şakşakçılık mı? Mehmet Altan mı? Şafak Alpay mı? Ya bu insanları hiç tanımıyorsunuz, yazılarını hiç okumamışsınız, hayatlarını bilmiyorsunuz, ya da ahlak ve utanma duygunuzu kaybetmişsiniz. Askeri vesayetin en güçlü olduğu zamanlarda yüzlerce yerli ve milli yazar korkudan gıklarını çıkaramaz iken bu yazarlar askeri darbeleri yerden yere vuruyordu.
nuray 13 Ocak 2018 18:24
10
K O 16:39 Demek ki askeri darbeye karşılar asker kılıklı fetöcülerinkine değil.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 19:55
6
nuray, nerenden uyduruyorsun bunları? Sevmediğin herkes ya FETÖcü ya PKKlı. Git bir psikoloğa görün, hayatını nevrotik nevrotik boşa harcama.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 09:05
Fetönün mağdurlarını arttırarak güçlendiriliyor.Böyle giderse başkanlık zor
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 09:05
Barolar, üniversitelerin hukuk fakülteleri, siyaset bilimi bölümleri ne diyor bu duruma?
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 07:56
Mehmet Altan’ın 17 Mayıs 2016 tarihli yazısından alıntı “Türkiye’de 36 padişah vardı 17’si düşürüldü, 4’ü kelleyi kaybetti. Siz anayasanın dışına çıktığınız zaman geri dönemezsiniz”.siz ne diyorsunuz?
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 09:02
3
Anayasanın/yasanın dışına çıkıldığı zaman orman kanunu işler, güç kimdeyse onun dediği olur ve o ortamda şiddet ortaya çıkar demiş. Öyle değil midir? Bunda anlamayacak ne var? Söz şiddete açık çağrı içermiyorsa suç değildir. Bu sözde şiddete çağrının tam tersi var. Anayasa'ya bağlı kalınmaz ise ortaya şiddet çıkabilir, aman yapmayın diyor.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 18:50
3
Altan'ın yazısında yanlış olan ne ? Osmanlı padişahlarından 17'si değil de, 16'sı mı düşürüldü. 4'ü değil de, 5'i mi kelleyi kaybetti ? Yoksa Anayasa'nın dışına çıkılmasının devlete ihanet suçu olduğu mu ?
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 21:16
5
Kelle lafı kullanıldığı zaman insanın hatatı ile dalga geçtiğini ilan ediyor. Bence uygun değil. Yazdığına dikkat etmeliydi.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 23:03
3
21:16 haklı. "Kelle" yanlış çağrışımlar yapıyor. Hem pis bir organ. Onun için Osmanlı, cellada sevk ettiklerinin, kellesini ayrı, gövdesini ayrı mezarlığa gömdürmüştür.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 07:47
AYM nin kararinin uygulanmadigi bir ulkede hukuk bitmistir. Begenirsin yada begenmezsin uygulamak zorundasin. Artik şaka mi bu demek serzenis cumlesi olarak anlamini yitiriyor...
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 09:07
12
AYM NİN KARARI TAVSİYE NİTELİĞİNDEYDİ SANIRIM.YANLIŞ MI BİLİYORUM.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 13:01
3
09:07 baya yanlış biliyorsun. Anayasanın 153. maddesi: “Anayasa Mahkemesi’nin kararları Resmi Gazete’de hemen yayımlanır ve yasama, yürütme ve yargı organlarını idare makamlarını, gerçek ve tüzelkişileri bağlar.”
Karar Okuru 14 Ocak 2018 12:51
2
13.01 asıl sen baya yanlış biliyorsun.
hasan 14 Ocak 2018 21:59
0
19:07 tavsiye karari MGK Kararlarinda olur..
Salih 13 Ocak 2018 06:18
Bugün feto cu dedikerimizin bir kısmı feto 'nun gücü karşısında ezilmiş onun zulmüne uğramamak için amirinin gözüne hoş görükmek için sendikasina girmiş bankasına para yatırmış olamaz mi. İtaat etmediği takdirde sürdürülecek yada sürüleceği korkusuyla bulaşmış insanlar var. Şimdi bu insanlara zulüm günahtır. Bunlara terörist demek de ahiret için sıkıntılı dir. Mor beyinden dolayı 10 binlerce kişi içerden çıkacak şimdi bir yıl bu adamlar yattı. Kredisini kirasını odeyemediler. Ne diyeceksiniz. Önce iğneyi kendinize batirin çuvaldızı ba
KARAR OKURU 14 Ocak 2018 14:36
1
Onu sen Fetö'cü MOR beyine sor!
Salih 13 Ocak 2018 06:10
Mahkeme siyasilerden korkar ona göre karar verirse yarın iktidar değişikliğinde hoşumuza gitmeyen bir muhalif yasa siyasi oluşumu aynı gerekçeyle surunduruler. Yanlış dediğimizde bizden önce böyle yapıyorlar di derler. 2000 yılları öncesi bizlere zulemettiler hiç bir devlet dairesine sokmadilar. Cenaze yikayisicisi olarak gorduler. Sol kökenliler devlet dairesine elini kolunu sallayarak girdi. Bugün aynı şeyleri yapıyoruz. Bizim bu solculardan hic mi farkımız olmayacak. Allah inancımız siyasi inancimizin önüne geçmesin. Hz Ömer RA nasıl adaletli ise öyle olal
Avami 13 Ocak 2018 04:40
Mesele dedikoduyla halledilecek değil.. Yargının üzerinde demokles kılıcı gibi sallanan siyaset gölgesi ve tanrıkral ne der korkusu var..Gerçek bu neden geldiğimiz bu noktayı konuşuyoruz.OHAL de çıkarılan KHK konusunda verdiği kararla AYM hem kurumu hem de hukuku kaybetmesinde işbirlikçilik yaptı.Çıkarılan KHK lar ile darbeyle mücadele ilişkili kaç tane var.. Siyasiler AYM kararının hukuki yanıyla değil, İrâde 'i Şahaneyi bypas var. Yani "Lan bunlar yine siyasi iradeyi hesaba nasıl katmaz" tepkisi !Ülke bu halde.Ordu,akademi,bürokrasi,yargı, eğitim ,siyas
selo 13 Ocak 2018 11:26
1
solcu biri olarak yazıyorum;sabıkam yok ve mühendisim,değil memur olmak bu devlet askerde beni onbaşı bile yapmadı
cevat karakalem 13 Ocak 2018 04:37
Ali Bulac, Sahin Alpay, Nazli Ilicak, bu ucunun icerde tutulmasinin mantigi yok. Digerleri belki, iktidardan hic hazetmediklerinden, tam ne oldugunu anlamadan bir sekilde bu mekanizma ile daha icli disli oldular, mesela kimi yayin organlarinin mali olarak desteklenmesi v.s., ama bahsettigim ucunun yazilarini, soylemlerini ve su anda dediklerini goz onunde bulundurmak yeterli tutuklu olmamalari icin.
Ekrem 13 Ocak 2018 10:09
3
Iyi de sayın Karakalem, buna bağımsız mahkemeler mı karar verecek bizmi, sizin gomlunuzden öyle geçiyor diye onlar masum diğerleri suçlu mu ? Neyi ne kadar biliyor ve hüküm veriyoruz. Ya diğerleride masumsa bu kul hakkına girmez mi?
SD 13 Ocak 2018 14:36
1
Bariz hakaret içermediği ve suçu ve suçluyu teşvik etmediği sürece, eyleme dönüşmeyen hiçbir düşünceyi mahkum edemezsiniz. Ne kadar rahatsız edici olursa olsun. İngilizler başbakanlarına veya Kraliçelerine uluorta "aptal" diyebiliyor mesela ve geçen asırdan bu yana tek bir hakaret davasının bile açılmadığı söyleniyor. Kültür farkı da var tabii. Bizim en büyük meselemiz, demokrasiyi yeterince içselleştirememiş olmamız. Ama işimize gelince kullanıyoruz. Tavandan tabana kadar böyle bu.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 04:23
Atesle oynuyorlar bu basi bozukluk bumerang gibi yarin seni bulur. O zaman hangi yüzle adalet ararsin.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 17:18
0
inş
KARAR OKURU 14 Ocak 2018 00:57
3
Arkadaş,batinin demokrasini bize örnek gösterme.onlar her konuda çifte standart içindeler.kendileri herçeşit atom bombasina sahipler.ama başka ülkeler bu konuda çalışinca.sen hele durbakalim.diyorlar..yaptirimlarla ülkelerin anasini beliyorlar....
KARAR OKURU 14 Ocak 2018 02:44
1
karar okuru haklı. batı çifte standartlı. bu akplilerde ise tek standart var. o da kendilerinden olmayanlarına acımazlar. yalnız bir sorun var. bunlar bu tek standart ile kendilerini nasıl müslüman olarak tarif ediyorlar bilmiyorum.
AYM. Bunun altından kalkamaz, göreceksiniz eğer bırakılırlarsa soluğu Almanya’da alırlar Almanya’da zaten hazır , kırmızı halıyla karşılamaya
Selim 13 Ocak 2018 09:06
0
yurtdışı çıkış yasağı diye bir şey yok diyorsunuzzz
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 09:10
4
AYMnin sorumluluğu hukuka. İdareye değil.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 03:37
Allah adaleti/mahkemeleri bu hale getirenleri bu mahkemelerin eline düşürsün de , belki adaletin mülkün temeli olduğunu idrak ederler.
Allah onu yapıyor zaten 13 Ocak 2018 14:07
7
@ 3:37, Allah onu yapıyor zaten. Mahkemeleri bu hale getiren Fetöcü kahpeleri mahkemelerin eline düşürdü!..
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 17:15
2
@14:07: O kadar hadsizsin ki, aslında cevap vermeye bile elim gitmiyor. Ayrıca ben Fetö ya da fetö ile alakası olmayan kişi/mevki ayrımı yapmadım.
Havasiz kaldik 13 Ocak 2018 02:31
Simdi hangi mahkeme fetöcü? AYM mi yoksa yerel mahkememi icinden cikamadim.AYM ye tavsiyem AİHM e basvurmasi.Yada en iyisi AYM kapatilsin cunku AYM yi yerel mahkeme denetledi ilk kez, yani demek istiyorum ki "Bittin sen!Bittin AYM!"
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 14:01
5
2:31, Heyecanlanma. Şu an hapislerde adi suçlardan mahkemesi devam eden binlerce sanık var. Bunlar AYM'ye müracaat edebilir mi? Bir düşün. Sonra bağır. Yoksa bağırmaktan düşünemiyorsun.
Almanyadan 13 Ocak 2018 01:34
Aslinda AİHM den dönen davalardan ders cikartmak ve dogru tutum almak varken, daha bircok davadan AİHM ile muhatap olmak utanc verici.. Hakkini turk mahkemeleri yerine avrupa mahkemelerinde aramak zorunda birakilmak ne aci...Allah kimseyi Turk mahkemelerine dusurmesin
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 01:31
Ağır Ceza Mahkemesi’nin red gerekçesindeki ifadeler Bekir Bozdağın açıklamasından iktibas edilmiş gibi. Fetö ile mücadele ediyorum derken adalete halel getirilmemeli.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 00:45
Kanserle tedavi de sağlam hücreler de zarar görür. Ama kimse kanser tedavisinden vazgeçmez. Kanser hücresi Fetöcü kahpeler, kanser tedavisini engellemek için zarar gören sağlam hücreleri bahane ediyor. Kripto olmayan muhaliflerin dikkatli olması lazım.
Almanyadan 13 Ocak 2018 02:41
3
Kanserle mucadele ederken kocakari ilaci kullanirsan hastayi hayatindan edersin.Tedavi etme diyen yok, adam gibi tedavi et diyoruz.PKK nasil palazlandiysa Diyarbakir cezaevindeki iskencelerden sonra, simdide aynisini yapma diyoruz.Hak,hukuk senin keyfine gore sekillenemez, standartlarin altina dusuremezsin baskasida aynisini sana yapar yarin pisman olursun.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 09:16
1
Adalet kavramının ne olduğunu hiç anlamamışsın. Adalet eğer tek bir yaşın yanma riski varsa bin kuruya dokunmamaktır. FETÖ ile mücadele hukukun dışına çıkılarak yapılamaz, tersine hukukun dışına çıkmak her türlü darbeyi ve FETÖyü meşrulaştırmaktan başka işe yaramaz.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 14:09
6
2:41 ve 9:16, Eğer Fetöcü değilseniz, cevaplarınız yanlış.
KARAR OKURU 13 Ocak 2018 19:59
3
14:09 sen kimsin önüne gelene FETÖcü diyorsun? Önce edep
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN