Back To Top
Bu tempo ile işleri zor

Bu tempo ile işleri zor

- A +

Ligin ilk maçları iddialı takımlar için her zaman zor olur. Fenerbahçe’nin İzmir’de yaşadığı sıkıntıda elbette bunun payı vardı ancak Fenerbahçe’nin oyun kurgusu da bir anlamda sıkıntıya davetiye çıkardı. Sarı-Lacivertli ekibin şu ana kadar izlediğimiz oyunlarında en büyük sorunu orta alandan gerekli desteği alamaması. Ellerinde Valbuena gibi yaratıcı, mücadele gücü yüksek ve en önemlisi duran topları iyi kullanan bir küçük dev adamları var ama onun biraz yalnız bırakıyorlar.

KOCAMAN'IN SORUNU BÜYÜK

Josef, Mehmet Topal ve Alper’in ona yardımcı olmaları gerekiyor ancak Josef ve Topal’ın çok geride kalıyor. Hal böyle olunca da topun tehlike bölgesine gitmesi zorlaşıyor. Van Persie de savunmanın arasında kaybolup istediği topları alamayınca Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe’sinin sorunu büyüyor.  Bu arada Fenerbahçe savunmasının da sorun yaşadığını hemen vurgulayalım. Yenilen ilk golde Volkan’ın hatası büyük ama topun oraya indirilişine ce Castro’nun vuruşuna reaksiyon gösterilmemesine ne diyeceksiniz? İkinci gol ise tam bir zincirleme savunma felaketi.

Göztepe ligin yeni ekibi. Mücadele ediyorlar. Motivasyonları yüksek ama Fenerbahçe onların bu direncini kırmak için çok fazla bir şey yapamadı. Maçın başında bir kere derinlemesine oynayıp savunma arkasına doğru koşular yapıldı ve gol bulundu ama sonra bu uygulama terkedildi. Topun kanatlara gitmesi gerek, o da yapılamadı. İki defa kanat organizasyonu oldu, pozisyon geldi ama hepsi hepsi o.

VALBUENA YALNIZ KALIYOR

Valbuena geriye düştükten sonra adeta tek başına direnç koydu ve önce faul aldı, sonra da Skrtel’e asisti yaptı. Aykut Kocaman’ın futbol anlayışı daha fazla pas yapmaya ve rakip kaleye dikine gitmeye dayalı ama Sarı-Lacivertli takımda henüz bu anlayışın işaretlerini görmedik. Zamanla ve yeni transferler takıma yerleştikçe belki istenilen düzeye gelebilir. Fakat Isla’nın da Dirar’ın da henüz tam anlamıyla hazır olduklarını söyleyemeyiz.

Kısacası ilk maçta aradığını pek bulamayan Fenerbahçe’nin daha önünde yürüyecek çok yolu var. En önemlisi de bu tempoyla işlerinin zor olduğu gerçeği...

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
hamza akyol 13 Ağustos 2017 15:02
"başka takımlar fenerbahçeye karşı böyle oynamaz" türü saçma sapan yorumlardan ne zaman vazgeçeceksiniz. daha sezonun başı. sezon başlarında her zaman, bütün dünyada, anormal sonuçlar olma ihtimali artar (örnek chelsea). hal böyle iken, "bu tempo ile işleri zor" demenin mantığı nedir. yıllardır pekçok takım ligin ilk yarısını lider bitirirken, ligin sonunda orta sıralarda bile yer bulurken, bunu da siz de, herkes de bilirken, bir maçtan genelleme yapmak nedir? nasıl bir analiz mantığıdır? Ayrıca da dünkü maçta fenerbahçe bu oyunla da galip gelebilirdi. volkanın hatası ve hakemin kararları çok etkiledi. özellikle de volkanın hatası. çünkü volkanın hatası fenerin direncini kırarken, rakibin de direncini artırdı. bütün bunlara rağmen topla oynama oranı çok yükseldi. Ve fenerbahçe maçı alabileceği pozisyonları da buldu. Hem takım daha bir oturacak hem de yeni oyuncular geliyor ki bu oyuncular gerçekten çok iyi. stoper sorununu da çözerse fener bu sene çok büyük işler yapabilir. Fener bu sene büyük takım gibi oynuyor. durum buyken, olumlu gelişmeleri görmeyip, sadece olumsuzlar üzerine odaklanmak nasıl bir analiz mantığıdır? Aslında ortada bir analiz, futbol yorumu falan da yok. sadece anlık durumu değerlendiren, onu da yanlış değerlendiren, bir ezber deyimler yazısı var.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN