Back To Top
Biz hepimiz deliyiz

Biz hepimiz deliyiz

- A +

15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde şehitlerimizi ve gazilerimizi onlarında isteyeceği şekilde büyük bir katılım ile icra ettik.

En büyük korkum rehavete kapılıp katılımcı sayısının yeteri kadar olmamasıydı. Halkımız kendi yazdığı destana tekrar sahip çıkarak o yürüdüğü yollara tekrar çıktı. Sokaklara çıkmasının bir rastlantı olmadığını memleketin 365 gününe sahip çıktığını bir kez daha gösterdi.

***

Bu yüce millet anma törenlerinde o kadar büyük bir Osmanlı tokadı attı ki duymak ve görmek istemeyenler artık görüyor ve duyuyorlar.

Osmanlı tokadının mucidi dönemin en cesur süvarileri olan delilerdi. Ordunun en cesur askerlerinden seçilir ve savaşta en ön safta yer alırlardı. Ellerini mermerde çalışarak geliştirir ve attıkları tek tokatla düşmanı öldürebilirlerdi.

Osmanlı ordusunda düşmana ilk dalan bu grubu görenler, önce sarsılır ve büyük korku duyarlardı.

Ortaçağ döneminde Avrupalılar bu Osmanlı askerlerinin üstün güçlere sahip olduklarını inanırlardı. Cesaretleri ve güçleri gerçekten inanılmaz bir boyutta idi.

Onların torunları aradan yüzlerce yıl geçtikten sonra bu sefer emperyalistlerin uşaklarının kullandıkları tanklara yine çıplak elleri ile daldılar. Dalanların sayısı yalnızca önde giden evlatlar değildi herbiri vatan sevdalısı deliler idi. Uçakla vurdular, helikopterle vurdular, tankla vurdular, makineli tüfekle taradılar ama milletin o deli yüreğine korku salamadılar.

Öndeki arkadaşının düştüğü gören diğeri öne atıldı o düştü arkadan gelen bacım öne sıçradı. Onların mermisi bitti benim halkımın deli yüreğindeki cesaret tükenmedi.

15 Temmuz’a kontrollü darbe diyenlere en güzel cevabı bu halk hep meydanda verdi.

Ben siyasetten çok anlamam ama işim gereği halkımızla çok zaman geçirdiğim için neden hoşlanıp hoşlanmadığını bilirim. Bu toplumun sosyolojisinde boyun eğmek asla yok. Kendisine biçilen kefenleri ve hesapları yırtıp atmayı özellikle seviyor.

Ama siyasetçi olup bu halkın sosyolojisinden uzak yüzlerce insan var. Seçim zamanı makarnaya oyu sattı dediğiniz halka, bu sefer yaptıkları karşısında ne demeyi düşünüyorsunuz. Gövdesi ile tanka karşı duran bu halka bu sefer nasıl bir ödeme aldığını söyleyeceksiniz.

Bu lafı söyleyenlere bir teklifim var siz ne ödendiğini düşünüyorsanız biz aramızda para toplayıp yüz mislini vereceğiz. Ve sizden aynısını değil on da birini yapmanızı isteyeceğiz. Teklife evet diyen bir adım öne çıksın.

Bazılarınız değişik bir taktik bulmuş olmalı ki bu sefer halka değil liderine saldırmayı uygun görmüşsünüz. O saldırdığınız lidere kontrollü darbe yaptı diye suçlayarak ayrı bir fitne yaratmaya çalıştığınızı herkes biliyor. Halkımız  yapılanı bildiği içinde parti gözetmeksizin Cumhurbaşkanının önünde vücudunu siper ediyor. Siz vurdukça halkın liderine sevgisi daha fazla artıyor.

Sayın Cumhurbaşkanı darbe girişimini öğrendi ilk anda abdestini alıyor namazını kılıyor. Tıraşını oluyor, kravatını takıyor. Aynı bir komutanın yaptığı gibi sefer hazırlığını yapıyor. Ne bir korku ne bir telaş. Siz bunu darbenin kontrollü olduğunu biliyor o yüzden rahattı diye yorumluyorsunuz. Bizler kadere iman olarak algılıyoruz. O yüzden de kadere inanan bir insanı ölümle korkutamazsınız diyoruz.

Hep sayın Cumhurbaşkanından bahsettik ama anlatmayı unuttuğumuz bir kişi daha var. Sayın Emine Erdoğan, o hain gecede eşinin yanından ayrılmayan ayrı bir kahraman. Darbenin öğrenildiği andan itibaren oturmadan eşinin yanında destek olan koca yürekli bir kadın. Boşu boşuna söylememişler “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır “ diye.

Yaşadıklarımızı unutmadan unutturmadan daha güzel günlerde bu anma törenlerini milletimizin görmesini Allah nasip etsin. Kadınlarımıza bir görev daha düşüyor o geceyi evlatlarınıza her gece anlatınki hain kimdir ne demektir erkenden öğrensinler.

Çakal gezen şu dağlarda gez oğlum

Çabuk büyü çabuk yetiş tez oğlum

Hain gezen şu dağlarda gez oğlum

Gez oğlum

Vatanına göz dikeni ez oğlum.!

Dostun kim düşmanın kim sez oğlum

Tarihini şerefinle yaz oğlum

Yaz oğlum.!

Gez oğlum

Vatanına göz dikeni ez oğlum.!

Dostun kim düşmanın kim sez oğlum

Söz ver bana geç karşıma söz oğlum.!

Esat Kabaklı’nın “Bil oğlum” şiirinden bir alıntıyla bitirmek istedim. Bir tek eklemem, oğlum yerine kadınlarımızı da kapsayan son söz olacak.

Söz ver bana geç karşıma söz evladım! Olsun...

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 19 Temmuz 2017 10:42
Din devlet işleri yıllarca neden iç içe oldu.
KARAR OKURU 19 Temmuz 2017 10:40
Erbakan itü mezunu iken Gülen hangi okul mezunu.
Güven 18 Temmuz 2017 00:18
Fethullah'ın dayandığı fikri temel hala tam açıklığa kavuşmuş değil. Bu adam ne amaçlıyordu. Darbenin gecesi yapılan bildiride dikkat çeken uluslararası anlaşmalara sadık kalınacak dendi. Neden böyle bir söze gerek duyuldu. Darbe Türkiye'de yapılıyor. O an uluslararası anlaşmalardan dem vurmanın ne gereği var. Birde yurtta sulh konseyi. Yurtta sulh cihanda sulh sözünü anımsatıyor. Belli ki darbe yapılırken bazı kesimlere göz kırpılmış. Gizli açık destek vermeleri istenmiş. Şuda bir gerçek ki hükümet Gülen cemaati ile uzun süre yan yana yürüdü. Bir noktadan sonra yollar ayrıldı. Bu bana şunu hatırlatıyor. Nasyonal sosyalist partisi uzun süre kahverengi gömlekliler ile beraber yürüdü. Daha sonra uzun bıçaklılar gecesinde SA örgütü tasviye edildi.Roehm ve daha birçok örgüt üyesi öldürüldü.
ALINTI 17 Temmuz 2017 19:58
"...Evet Binbaşı böyle söylüyor: – Çok kan akacak, dendi. – Bu bir darbe olabilir. Bu bilgi MİT’e ulaştığında saat henüz 14.30. Yani gün ortası. Şimdi bundan sonra ne yaparsınız artık? MİT’in, Genelkurmay’ın “Evet bir darbe girişimi ile karşı karşıyayız” kanaatine ulaştığı, daha ötede Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın bu kanaate ulaştığı saat hangi saattir? Sayın Cumhurbaşkanı “Darbeyi eniştemden öğrendim” demişti. Başbakan MİT’in kendisini aramamasından yakındı. N’oldu o arada? .."
KARAR OKURU 17 Temmuz 2017 17:42
Darbe; öngörülen, engellenmeyen ve sonuçları kullanılan kuvvetli emarelere sahipse demokrasilerde,demokratik hukuk devletinde siyasi tartışması yapılması normal değilmi sayın yazar!.. “ KONTROLLÜ DARBE“ söylemi bu anlamda kullanılmaktadır...Araştırılır halk bilgilendirilir sorumlular cezalandırılır,komisyonların işlemesi engellenmez,dağıtılmaz değilmi?
THE TURK 17 Temmuz 2017 17:33
Lutfen asagidaki linke gidin, beyaz saray sayfasi Feto liderini geri isteyin, ve sag kosede adinizi soyadinizi yazdiktan sonra beyaz saray size e-mail atacak, e-mailinize git ve bunu onayla google arama yap petitions.whitehouse.gov/petition/extradite-fethullah-gulen-back-turkey
"Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz" vb. denilmedikçe ve de tüm bayramlarımızı aynı hassasiyetle kutla(ya)madıkça yapılanlar ayrımcılığa yol açar.
KARAR OKURU 17 Temmuz 2017 17:19
Sayın Yarar, ben bir polis eşiyim. O kara gecede eşim neredeyse 1,5 gün eve gelemedi. O telefonlarda bana "sakinleştirici konuşmalar" yapsada durumun vahimliğini ekranlardan, tepemizdeki ürkütücü seslerden hissediyor, görüyordum. Hiç unutamam; yakınlarımı arayıp helallik isteyip " bana birşey olursa eşim size emanet" bile diyebilmişti. Lojmana "kanlı gömlekleriyle" gelebilen polis arkadaşlarımızı gördükçe korkuyordum. O sırada içimde bir sızı... yeni evli olduğumuz için çocuğumuz olmadığına üzüldüm. Babası şehit olursa, sancağı evladı taşıyamayacak dedim. Bizler ilk önce "vatan" deriz. Uğruna sevdiklerimizi veririz, üzülürüz, içimiz kan ağlar yine de tükenmeyiz. Delilik mi bu bilmiyorum ama böyleyizdir işte... Evdeki bizleri de unutmadığınız için teşekkür ederim. Selam ve sevgiyle, Nalan YAMAN
TAYFUN 17 Temmuz 2017 16:47
Bana gore bu is bitti, 15 Temmuzda Tum dunya Ulkemizin nasil beraber oldugunu gordu, sira Reis de, bu gucu iyi kullanip ulkemizi daha iyi seviyelere getirmeli
KARAR OKURU 17 Temmuz 2017 11:02
Ben evde dua ettim 14 yaşındaki oğlumla eşimi vatana sahip çıkmaları için sokağa gönderdim bu yaştaki oğlumun evde tv izlemek yerine "baba şu hainlere günleriini gösterelim " diye evden cıkması beni çok gururlandırdı çanakkale savaşındaki aziz ve muhterem anneler geldi aklima yazi icin tesşekkurler mete bey konturollü darbe diyenlere gelsin!!!
Önder 17 Temmuz 2017 10:00
"Korkutucu görünümleri, olağanüstü cesaretleri ve savaşma azimleri ile Deliler, Osmanlı ordusuna uzun yıllar boyunca mükemmel biçimde hizmet ettiler. Fakat zaman içinde tüm Osmanlı’yı tutsak alan bozulmadan ve yozlaşmadan Deliler de nasiplerini almışlardı. Emrinde oldukları beylerin sık sık görevden alınmaya başlamasıyla birlikte Deliler başıboş ve işsiz kalınca bunun sonucu olarak askeri disiplinlerini yitirdikleri gibi halka eziyet etmeye ve köylere saldırmaya başladılar. Sonunda II. Mahmud tarafından 1829 yılında Deliler Ocağı lağvedildi ve karşı koyanların öldürülmesiyle bir dönem de kapanmış oldu."
MCO 17 Temmuz 2017 09:33
Bu olaya tiyatro diyenler nedense o akşam marketlere, benzin istasyonuna ve ATM'lere gitti. Madem tiyatroydu ne işin vardı orada kardeşim? Oturup izleseydin Kılıçdaroğlu gibi madem sokağa çıkma cesaretin yok. Biraz mantıklı olun. Erdoğan gitsin diye türlü türlü oyunları bırakın. Fethullah gelse çok mu sevineceksiniz? Kendinize gelin. Bu güzel ülke hepimize yeter...
KARAR OKURU 17 Temmuz 2017 09:21
Süper olmuş hislerimize tercüman olmuşsunuz komutanım
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN