Back To Top
Hesap kapatılmalı

Hesap kapatılmalı

- A +

Bu seneki son köşe yazımı yazıyorum. Acısıyla tatlısıyla tam bir seneyi bitirdik. Kolay bir yıl olmadığını söyleyebilirim. 100 yılda yaşanacak olaylar silsilesini bir sene içinde yaşamak zorunda kaldık. Allah’a şükür bu yılı da başımız dik bir şekilde atlattık.

Memleketin hesabını veremem ama kendi hesabımı sizlerin huzurunda kapatmak isterim. Hergünün hesabını kapatarak gözlerimi yumup uykuya dalmayı tercih ederim. Bu çocukluğumdan beri benim hep adetim olmuştur. İyi veya kötü ne yaptıysam başımı yastığa koymadan o günü tekrar yaşarım. Muhasebede kullanılan T cetveli gibi bir bakiye çıkartırım. Helalleşmem, gönlünü almam gerekenleri de bir kenara ayrıca not eder sonra uykuya dalarım. Günlük hesabınızı tuttuğunuzda yılın hesabını tutmak da kolay oluyor. Ama tutamayacağım bir ayrı hesap var. O da sizlere olan borcum ve verdiğim sözleri tutup tutamadığım.

Bugün eğer televizyonda konuşabiliyor, köşe yazısı ve kitap yazabiliyorsam önce Allah’ın izni sonra da sizlerin takdiri sayesinde.

Bana güvendiğinizi biliyor ve onu bozmamak için elimden geldiğince gayret sarfetmeye çalışıyorum. Yazdığım ve konuştuğum konuları hep yerinde araştırmaya sonra da sizlere aktarmaya çalışıyorum. Eğer burada bir hatamız olduysa lütfen beni uyarın. Ama ben hatasız kul olmaz misali şimdiden özrümü dileyeyim.

Sizlere söz verdiğim gibi üretmek için çok gezmeye ve okumaya devam ediyorum. Bu sene de bir kitap çıkartıp sizlerin huzuruna çıktım. Farklı il ve ilçelerde onlarca konferansa katılarak sizlerle tanışma şerefine eriştim. Onlarca kitap fuarına katılarak, aldığınız kitapları imzalayarak, sizlerin gözlerinizin içine bakarak sohbet edebildim. Ama bir çok davete ise vakit kalmadığı için katılamadım. Davete icabet edemediğim için özürlerimi huzurlarınızda sunayım.

Bu sene de daha önceki senelerde olduğu gibi uzmanlık alanımın içinde kalmaya çalıştım. Yani çizmeyi aşmamaya özen gösterdim. Bazen iç içe geçen bir konu olduğunda o konuya değinmek zorunda kaldım. Vatan ve millet sevdası dışındaki konularda tarafsız kalmaya özen gösterdim. Ancak  bu iki konuda tarafımı belli ettim ve lafımı hiç esirgemedim. Başka konular ile ilgili fikir beyan ettiysem sebebinin bilinmesini isterim.

Geçmişte görev yaptığım yer ve mesleğimle ilgili konularda hassasım. Elimden geldiğince güvenlik güçlerinin sesi olmaya ve ne hissettiklerini sizlere aktarmaya çalıştım. Bu aktarım sırasında yanlış bir durum oluşmuşsa sebebi ben olarak kabul edin. Hatayı bana sevabı onlara yazın.

Sizlere söz verdiğim gibi kitap geliri ile mütevazi bir eğitim kurumunu memleketime kazandırdım. Allah, inşallah daha iyilerini yapmayı hem size hem de bana tekrardan nasip eder. 

Bu seneden içimde kalan en büyük ukde yapmak istediğim belgeseli çekememek oldu. Memleketin 15 Temmuz’dan sonra kaderini değiştiren en büyük hamlelerden biri olan “Fırat Kalkanı Harekatı” belgeselini çekemedim. Oradaki kahramanlıkları görünür hale getirememenin üzüntüsü hala içimdedir. Sanırım bu senenin benim açımdan en büyük açığıda bu olacak.

Bir yıldır nereye gitsem sizlerin sıcak sevgisi ve ilgisi ile karşılaştım. Bu karşılaşmalar sırasında karşılık verirken gözümden kaçıp ilgilenemediğim kişilerden özür diliyorum.

İyi ki bu ülkenin vatandaşıyım, iyi ki bu topraklarda doğmuşum, iyi ki sizlerin arasındayım. İnşallah 2018 hem bizler için hem İslam dünyasını için hem de insanlık için güzel olaylarla geçsin. Şimdiden yeni yılınızı kutlarım .

İyi ki varsınız .....

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Güven 31 Aralık 2017 02:51
Bu yorumu yayınlamayacağınızı düşünüyorum Mete bey.Benim için farketmez.Fetöcü subayların ordu içerisine sızdığını kabul ediyorsunuz. Peki Türk ordusunda daha önce ordudan subaylar ihraç ediliyordu değilmi. Hatta Erbakan'ın başbakanlığı döneminde de birçok subay ordudan atıldı. Şimdi bana söyleyin. Orduda irticacı subayları ayıklamasını bilen yüksek askeri şura, Amerikan ajanları olan fetöcüleri neden ayıklayamadı?.. Hep ergenekon balyozun bir kumpas olduğundan, fetöcü hakimlerden bahsediyorsunuz. Peki Sabih kanadoğlu gibi AK partiyi kapatmak
Güven 30 Aralık 2017 22:11
Türkiye'de muharip gaziler derneği var. Bu dernek makbuz karşılığına para topluyor. Sorduğunuzda ise biz sadece kıbrıs ve kore gazileri için topluyoruz diyorlar. Yahu gazi gazidir. Bunun Kıbrıs'ı, Kore'si güneydoğusu olur mu. Utanın be. Güneydoğu'da terörle mücadele edenler bu ülke için savaş vermediler mi. Bir dernek kur. Halkın milliyetçi duygularını kullan. Bir dergi bastır. Baş sayfadan sonuna kadar fotoğraf koy. Bu fotoğrafların yarısı Atatürk le ilgili diğer yarısıda başına kalpak giymiş kırmızı kravatlı beyaz gömlekli siyah ceketli 70-80 y
[27/12 22:09] tuncay subaşı: Komutanlarımuz geldi geçmişolsun demeye"tuncay asteğmenim ,sen artık bizim kahraman gazimizsiniz" dediler. [27/12 22:10] tuncay subaşı: 20 yıldır kurşunlarımı madalya yaptım.gazi değilim
Karar Okuru 30 Aralık 2017 15:41
0
Gazisiniz.Umarım devletimiz ne kadar büyük olduğunu gösterir ve bu ayıp son bulur.Bu memleket ve millet için yaptıklarınızdan dolayı minnetarız kardeşim.
28 gün hastanede kaldım.ciğerlerimin sönmemesi için ,kanı dışarı atacak şekilde hortumlarla yaşadım
Helikoptere bindiğimde bayılmışım.şırnak asketi hastanesinde gözkerimi açtım.doktorlar hem kafama hem de göğsüme müdaheke ediyorlardı.uyuşturucu kullanmaya vakit olnadıpından,canlı canlı müdahale ettiler.
Kan basıncım artmaya başladı,gözlerim karardı,nefes alamıyordum,sesim kesildi...kelime-i şehadet getirmeye başladım.çavuşum beni sırtına alıp komutanımuzın yanına getirdi.komutanımız telsizinden BTR denilen zırhlı araca acilen talimat verdi.helikoptere yetiştirilmem için.Btr ye biner binmez yine etrafımıza roket ve gavan düşmeye başladı.btr hareket edemez oldu.btr komutanımuz uznan çavuş "siz endişelenmeyin tuncay komutanım,sizi helikoptere yetiştiricem..."
Bölük komutanım selahattin üstepmen Yanımdaki Talat çavuşa telsizimdem emir verdi"neyap et,tuncay asteğmeni yanıma getir...hemen"
Ben 30 metre kadar uçuruma yuvarlandım.yüzüm ksn içindeydi,göğsümden de kan akıyordu.telsizimle vurulduğumu bildirdim.5.tim çavuşu beni görmüş.hızla yanıma koşarak geldi.ilk müdaheleyi o yaptı.kamufkajı ile kafama ve göğsüme tanpon yaptı.o sa telsizimden benim vurulduğumu anons etti.teröristlerde hattımıza girip birbirlerine şu anonsu yapıyorlardı.,"bir rütbeli vurduk,adı tuncay asteğmen,ateşe devam edin,sap çıkmasın oradan..."
Ben,bir asteğmen arkadaşım ve astsubay arkadaşım ortada kala kaldık.mermiler,havanlar roket atarlar üzerimizden geçiyordu.siper alacak bir yer bulduk derken oraya gavsn attılar.başka bir yer bulduk derken orayada attılar.birbirimize bakarak...çok şanslı olduğumuzu söylerken ortamıza 2 tane roketatar indi.3 müzde yere yığıldık
Tuncay subaşı 30 Aralık 2017 13:48
Gönüllü erken celp yedek subay olarak görev yaptım.34 adet opersayona katıldım.10 un üzerinde teröristlerle çatışmaya girdim.8 adet takdir belgem var.askerliğimin çoğu k.ırak ta geçti.1997-98 acemi birliğim foça komando okulu.şırnak il jandarma tümen komutanlığına bağlı cizre ilçe jandarma komando bölüğü emrinde görev aldım.girdiğim çatışma bölgeleri:cudi,gabar,bestler dereler,dijivar,kato,kaval dağı,k.ırak zap,k.ırak pirbela,k.ırak metina,k.ırak batufa,k.ırak kanimasi pkk kampları,k.ırak tunç harekatı,k.ırak şafak harekatı,k.ırak şehit ü
Tuncay subaşı 30 Aralık 2017 13:47
Seneye birdahaki khk birdahaki torba yasa yarın obur gün haftaya ocakta çıkacak martta bu iş tamam hep aynı senaryo mahşeri bekleyeceğiz hesaplaşmak icin
Tuncay subaşı 30 Aralık 2017 13:44
Selam mete bey.biliyormusunuz 19 bin kahramanız madalyamız yok gazi değiliz.kafamızda,göğsümüzde jalbimizde şarapneller kurşınlar var.parmaklarımız yok.
KARAR OKURU 29 Aralık 2017 16:26
İyiki varsın METE ABİ ömrüne bereket seninle aydınlanıyoruz.
KARAR OKURU 29 Aralık 2017 12:16
Seviyorum sizi..dosdoğru buluyorum..siz de iyi ki varsiniz..yeni yıl da da sizi ekranlarda hep görmek isteriz...iyi, mutlu, sağlıklı yıllar...
KARAR OKURU 29 Aralık 2017 00:32
İyiki sende varsın mete yarar adam gibi adamsın
B 28 Aralık 2017 23:24
Mete bey sizi izliyoruz ve destekliyoruz. Ama unutmayın. Savaş devam ediyor. Belkide bunlar mutlu günler. Neyin bizi beklediğini bilmemiz çok zor. Şu sözünüz çok doğru.Türkiye hedefte değil. Bununla beraber en önde olduğu için kurşunları ilk yiyen oluyor.
KARAR OKURU 28 Aralık 2017 23:07
Tamam guzel bir yazi yazmissiniz ve guzel dileklerde bulunmussunuz tamam Allah C.C insana yaratirken irade hurriyeti de vermis ama bu yazinin senenin son yazisi oldugunu yazarken insallah da demeniz gerekmez miydi?
Afrin Nasal Spray 28 Aralık 2017 23:03
Tamam guzel dileklerde bulunmussunuz ama s
Fuat B. İzzed 28 Aralık 2017 16:42
Allah (c.c.) sizden razı olsun.
Metin 28 Aralık 2017 15:48
Mete bey ben gazı sayılmayanlkardan biriyim başımda şarapnel parçaları kulağımda yüzde 40 işitme kaybı mevcut bizimle ilgili konuşmalar yaparsanız sevişnirim. Akp beni bu konuda cumhuriyet savcılığına şikayet etti hakkımı aradığım adalet istediğim için 05464653210 telefonum ararsanız sevinirim
Ahmet A. 28 Aralık 2017 15:11
Yazılarınızı düzenli okuyorum tv de yakalarsam mutlaka dinlerim şimdi ilk defa bir kitabınızı sipariş ettim sizin gibilere ihtiyaç var.kolay gelsin
KARAR OKURU 28 Aralık 2017 13:33
İyiki sizin gibi Kahramanlar var.Yiğit Adam
KARAR OKURU 28 Aralık 2017 12:05
Allah uzun ömürler nasip etsin komutanım.. Tüm güzellikler sizinle olsun.
zafer kalakavan 28 Aralık 2017 11:26
senin kadar iyiki diye bir cümle biz kuramıyoruz ama...naber
KARAR OKURU 28 Aralık 2017 12:13
6
kuyruk acın var demek ki ...
Abdulkadir 28 Aralık 2017 13:36
3
İyi ki gezi isyanı başarılı olamadı. İyi ki hendek isyanları bastırıldı. İyi ki Abd menşeili darbe gerçekleşmedi. İyi ki o gece sokağa çıktığımda kimse de korku yoktu. İyi k darbeden 1 ay sonra iyi ki Fırat Kalkanı gerçekleşti. İyi ki Abd menşeili terör koridoruna hançeri soktuk. İyi ki Kudüs'ü yalnız bırakmadık, sırtımızı dönmedik. Bak ne kadar çok iyi ki diye başlayan cümler kurduk. Naber :))
Merve 28 Aralık 2017 10:56
Öncelikle sizi takdir ettiğimi söylemek isterim gerek katılmış olduğunuz programlar gerek yazılarınızla askeri kimliğiniz bir tarafa halkın sesi oldunuz olayları çok iyi analiz ediyorsunuz sayenizde çok şey öğrendik. Size göstermiş olduğunuz bu vatanseverlik ve milliyetçiliğinizden dolayı teşekkür ediyorum.Dün bir soru sormuştunuz yazılarınızın hepsi güzel çünkü vicdanlı bir elden çıkıyor ve buram buram vatan sevgisini temsil ediyor.Dilerim yeni yıl siz ve tüm insanlık için iyi geçer Rabbime emanet olun
cevat karakalem 28 Aralık 2017 05:01
Sizin de yeni yiliniz kutlu olsun ve yazilara devam lutfen. Ozellik uzmanlik alaninizda daha cok yazi bekliyoruz, mesela Afrin, Idlib bolgelerinde harekat anlaminda neler oluyor, PKK'ye karsi yapilan operasyonlarin detaylari, analizleri, Kandil, Basika konulari gibi.
KARAR OKURU 28 Aralık 2017 04:55
Sayin yazar, ben de sizin yerinizde olsam bu ulkede dogmus oldugum icin kendimi sansli sayardim. Baska bir ulkede dogmus olsaydiniz, milleti gaza getirerek zengin olamazdiniz. Yeni yilda yeni gaz bombalarinizi merakla bekliyoruz.
KARAR OKURU 28 Aralık 2017 12:13
6
aha bir kuruk acısı olan daha...
Bordo Derili 28 Aralık 2017 15:01
3
Sayın yorumcu çemkirdiğin zat vatanıu için ölümü göze alıp askerliğini en ön safada yapmış bir kişi.Sen evinde yatarken onlar teröristle burun burunaydı hadi git şimdi 2 kadeh doldur devam et sen boş işlerine.
Abdulkadir 28 Aralık 2017 17:41
2
3-5 Vatansever adam gerçekleri dile getirince tahammül edemiyorsunuz tabii. Kırmızı fularlı kız diye PKK'lı teröreristi sempatik gösterenlere sesiniz çıkmasın. Elif Kalsen gibi canlı bombaları basın ve medya ile kamuoyu oluşturup diye hapisten çıkaran parti ve STKlara iki çift lafın var mı? Ya PKK cenazelerine katılanlara? Öldürülen teröristlere şehit diyen vekil bozuntularına? Gezi olayları ve 15 Temmuz insanların karakterlerini ortaya koyan iki önemli olaydı.
KARAR OKURU 28 Aralık 2017 02:25
Pek çok defa bazi fikirlerinizi kimi zaman elestirsemde kimi zaman desteklesemde tevazu sahibi kibirden uzak bir insan olduğunuz bellidir buda dediğiniz gibi kendinizi hesaba çekmekten kaynaklıdır
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN