16.02.2020  06:41

Zarif'ten Trump'a: İran konusunda iyi danışmanların yok

Trump’ın danışmanları sayesinde İran rejiminin çökeceği konusunda ikna olduğunu ve bu yüzden çöktüğünü düşündüğü bir rejimle konuşmak istemediğini belirten İran Dışişleri Bakanı Zarif "Trump, İran konusunda iyi danışmanlara sahip değil' ifadelerini kullandı.

+
-

Almanya'da devam eden '56'ncı Münih Güvenlik Konferansı'ndaki 'Sorunlu Sularda Köprüler Kurma: Körfez'deki Gerilimlerin Düşürülmesi' başlıklı panelde konuşan İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif "ABD Başkanı Donald Trump, İran konusunda iyi danışmanlara sahip değil' dedi.

"TRUMP, İRAN'IN ÇÖKECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR"

Trump’ın danışmanları sayesinde İran rejiminin çökeceği konusunda ikna olduğunu ve bu yüzden çöktüğünü düşündüğü bir rejimle konuşmak istemediğini anlatan Zarif, bu yüzden ülkesinin ve ABD’nin ile müzakerelere tekrar başlaması konusunda başarısız olunduğunu kaydetti.

"SON 41 YILDIR BAŞARISIZ OLDULAR"

"İran bölgedeki rolünün kabul edilmesini isteyen Zarif "Onlar (ABD) son 41 yıldır rejimi değiştirmek istiyorlar. Ve son 41 yıldır başarısız oldular. ABD kabul etmeli ki İran bu bölgede bir gerçek" diye konuştu.

Arap dünyasının içinde olduklarını ve komşularıyla herhangi bir gerilim istemediklerini anlatan Zarif, bölgede bazı ülkelerin petrolden kazandıklarını halklarına yöneltmek yerine teröristlere verdiklerini savundu.

MÜNİH/AA

 

DİĞER HABERLER
Komşu kavgasında 2 ölü, 3 yaralı
Ekmek almaya giden çocuk vuruldu
Hastane izni alıp akrabalarına gittiler
Biletler satışa çıktı seferler başlıyor
Destekleme Yetiştirme Kursları geliyor
Sokağa çıkma yasağında ekmek almaya gitmek yasak mı?
Zehirlemelerine izin vermeyeceğiz