13.02.2020  11:35

İstanbul'da 19 kişiye FETÖ gözaltısı | Gülen imzaları saatler ele geçirildi

İstanbul'da FETÖ'nün 'gaybubet evi' olarak adlandırılan hücre evlerine yapılan eş zamanlı operasyon düzenlendi, 19 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, örgüt mensuplarına dağıtılmak üzere çok himmet parası ile örgüt elebaşı Fetullah Gülen imzalı saatler ele geçirildi.

+
-

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ'nün 'gaybubet evi' olarak bilinen 21 hücre evine yönelik operasyon düzenledi, eş zamanlı baskınlarda haklarında gözaltı kararı verilen 21 kişiden 19'u yakalandı.

GÜLEN İMZALI SAATLER ELE GEÇİRİLDİ

Adreslerde yapılan aramalarda, evlerin giderlerini karşılamak ve örgüt mensuplarına dağıtılmak üzere zarflara konulmuş vaziyette 46 bin 750 lira, 23 bin 848 dolar ve 2 bin 400 avro himmet parası, bir miktar altın, çok sayıda dijital malzeme ve örgüt elebaşı Fetullah Gülen imzalı saatler ele geçirildi.

ŞÜPHELİLERİN HEPSİ BYLOCK KULLANICISI

Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri süren şüpheliler arasında 'eyalet, polis ve asker mahrem imamları' ile 'İstanbul'un il imam yardımcısı' nın da bulunduğu öğrenildi.

Sahte kimlik kullanan şüphelilerin tamamının, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı oldukları da tespit edildi.

İSTANBUL/AA

 

DİĞER HABERLER
Toplu ulaşımı yasakladı
Semt pazarı tıklım tıklım doldu
Erdoğan'a Tekalif-i Milliye cevabı
İstisnalar belli oldu
Gaziantep'te uyuşturucu operasyonu: 13 gözaltı
20 yaş altı gençler için ek genelge
Nostaljik tramvay 'son' seferlerini yapıyor