13.02.2020  07:10

2020 KPSS başvuruları ne zaman? 2020 KPSS ücreti ne kadar?

2020 KPSS başvuru tarihleri, ÖSYM’nin sınav takviminde yer alıyor. Peki düzenli olarak her yıl yapılan lisan KPSS sınavı ile 2 yılda bir gerçekleştirilen ön lisans ve ortaöğretim KPSS sınav ücretleri ne kadar? Kamuda istihdam edilmek isteyenlerin girdiği sınavın başvuruları, başvuru ücretleri karar.com’da…

+
-

Genel Kültür, Genel Yetenek, Alan Bilgisi, Öğretmenlik Alan Bilgisi, Ön Lisans, Ortaöğretim şeklinde gerçekleştirilen 2020 KPSS başvuruları ile ilgili beklenen gelişme paylaşıldı. Bunların başvuru tarihleri ve sınav tarihleri belli oldu. Peki 2020 KPSS ücreti ne kadar? Tüm bilgiler haberimizde…

2020 KPSS SINAVI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KPSS Lisans Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavı 19 Temmuz 2020 yılında, KPSS ÖABT oturumu 9 Ağustos 2020'de, KPSS Lisans Alan Bilgisi ise 25-26 Temmuz 2020'de gerçekleştirilecek. Bu sınav için başvurular da 5 Mayıs 2020'de alınmaya başlanacak ve 20 Mayıs 2020’de tamamlanacak

2020 KPSS ön lisans başvuruları 12 - 25 Ağustos tarihlerinde alınacak olup, sınav 18 Ekim 2020’de yapılacak.

Ortaöğretim KPSS başvuruları 21 Ağustos - 7 Eylül tarihlerinde yapılacakken, bu sınav ise 8 Kasım 2020’de gerçekleştirilecek.

20-02/13/kpsssjpggjpgg.jpg

BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

2020 KPSS başvuru ücretleri, paylaşılan kılavuzla belli olacak. 2020 KPSS sınav ücretleriyle ilgili henüz net bir açıklama yapılmazken; 2019’da gerçekleştirilen KPSS Genel Kültür- Genel Yetenek Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin Ayrı Ayrı) 75,00 Türk lirası, Alan Bilgisi Sınavları için: 50,00 Türk lirası, ÖABT: 75,00 Türk lirası sınav ücreti alınmıştı.

BAŞVURU ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA NASIL ÖDENİR?

2020 KPSS sınav ücreti; ÖSYM’nin internet sitesinde e-İŞLEMLER bölümünde bulunan “ÖDEMELER” kışından kredi kartı ya da banka kartı ile de yatırılabilir.

Adaylar, sınav ücretini yatırırken banka görevlisine, T.C. kimlik no, isim, soyisim ile beraber sınavda kaç oturuma gireceğini söylemesi gerekiyor.

Bankaya gitmeden de anlaşmalı bankaların internet şubeleri aracılığıyla da ücret yatırılabiliyor. Banka şubelerinden ödeme yapacak adaylara, herhangi bir hata olmaması için ödeme makbuzunu dikkatlice incelemesi öneriliyor.

Yurt dışından KPSS sınavına başvuruda bulunacaklar, sınav ücretini ÖSYM’nin resmî internet sitesinde eİŞLEMLER’de bulunan “ÖDEMELER” bölümünde kredi kartı ya da banka kartı ile Türk lirası olarak yapabilir.

Sınavların ardından gerçekleştirilen ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti talep edilmez. Fakat, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra gerçekleştirilecek tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınacaktır.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

YATIRILACAK BANKALAR ŞÖYLE:

Albaraka Türk Katılım Bankası şubeleri, internet bankacılığı ve ATM (Kıbrıs’tan başvuracak adaylar hariç)

Akbank’ın tüm şubeleri, internet bankacılığı ve ATM (Kıbrıs'tan başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, internet bankacılığı ve ATM (Kıbrıs'tan başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, internet bankacılığı ve ATM (Kıbrıs'tan başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası yalnızca mobil bankacılık ve internet bankacılığı (Şubelerden ve ATM’den ücret kabul edilmiyor.)

Halkbank internet bankacılığı, ATM ve şubeler

Türk Ekonomi Bankası internet bankacılığı ve tüm şubeleri

Vakıf Katılım Bankası ATM ve tüm şubeleri (Kıbrıs'tan başvuracak adaylar hariç)

ING Bank internet bankacılığı ve tüm şubeleri (Kıbrıs'tan başvuracak adaylar hariç)

DİĞER HABERLER
Kurtuluş Savaşı Tekâlif-i Milliye Emirleri ile kazanıldı
Maskesiz girilemeyecek
Zonguldak'ta ilçeler arası geçiş yasaklandı
Gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza yazın
YÖK, Seviye Tespit Sınavlarını (STS) erteledi
Kumar oynayanlara sosyal mesafe cezası
'Veli kuşağı' başlıyor