24.02.2020  23:50
KAYNAK: 
AJANSLAR

ABD Başkanı Trump bu kez google çeviri Hintçesiyle Twitter'ı çıldırttı

İlk resmi ziyaretini Hindistan'a yapan ABD Başkanı Trump, yola çıktığı andan itibaren hesabından Hintçe tweet atılmaya başlandı. Google çeviriden kes yapıştır yapıldığında hemfikir olan nettaşlar, Trump yönetimine "Doğru düzgün Hintçe bilen çevirmen tutun" diye çıkıştı.

+
-

Hindistan'a ilk resmi ziyaretini eşi Melania Trump ile birlikte gerçekleştiren ABD Başkanı Donald Trump, tweetlerine seyahat boyunca devam etti, ama bu kez Hintçe olarak.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile sürekli kucaklaşmasıyla, barışçı direnişiyle Britanya sömürgeciliğini yenmiş Hindistan'ın bağımsızlik lideri Mahatma Gandi'nin konutunda ziyaretçi defterine sadece bir cümle yazıp sayfanın geri kalanını imzasıyla kaplayan Trump'ın Hintçe tweetleri de şimşekleri çekti.

Hindistan için yola çıktığı andan itibaren hesabından Hintçe tweet atmaya başlayan Trump'tan yoldayken ve 'Namaste' mitingi sırasında paylaşımlar geldi. Ancak Hintçe tweetlerini beğenmeyen nettaşlar 'İngilizceden Hintçe'ye birebir çevrilmiş' eleştirisini getirdi.

Bir kullanıcı "Başkanmızla gurur duyuyoruz, ne kadar çok dilde akıcı olamıyor. 'İyi niyet ve sevgiyle arzumuzu sembolize edebilelim ve ortaklığımızı genişletelim diye ve inanılmaz' gibi saçmalıklardan attığı tweetlerden, google çeviriden kes yapıştır yaptığı anlaşılıyor" diye yazarken, bir diğeri kısa ve netti:

"Biri Trump'ın google çevirisini engellesin."

DİĞER HABERLER
Ankara'yı koruma paketi
18 ilde 39 yerleşim yeri karantinada
Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışlar başladı
Bağışların hangi bankalara yapılacağı belli oldu
Milli Dayanışma Kampanyası'na SMS ile bağış mümkün
Bağış yapılacak hesap numaraları açıklandı
Bu da fatura kuyruğu!