06.04.2020  15:50
SON GÜNCELLEME: 
07.04.2020  02:35
KAYNAK: 
KAHRAMANMARAŞ/DHA

14 yaşındaki kızıyla sokağa çıkan anneden pişkin sözler: Gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza yazın

Kahramanmaraş'ta yasak olmasına rağmen 14 yaşındaki kızıyla birlikte sokağa çıkan anne, polisler tarafından durdurulunca ilginç bir diyalog ortaya çıktı. Para cezası kesilen anne sokağa çıkması yetmezmiş gibi polis ve gazetecilere tehditler savurdu: Ben gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza da yazabilirsiniz. Bunu haberlerde de göreyim, bakın neler oluyor? Sıkıysa bunu haber olarak çıkartın.

+
-

Kahramanmaraş'ta polis ekiplerinin yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında yaptığı denetimler devam ediyor. Vatandaşları sosyal mesafeye uymaları konusunda uyaran polis, sokağa çıkmaları yasak olan 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üzeri olanları belirlemek için kimlik kontrolü yaptı.

14 YAŞINDAKİ KIZIYLA DIŞARI ÇIKTI

Denetimlerin yapıldığı noktalardan biri olan Trabzon Bulvarı'nda ise 14 yaşındaki kızıyla dışarı çıkan N.E., uzun süre polise kimlik vermemek için direndi.

Ceza yazılacağını anlayınca da "Korona mıdır nedir, para soymak için yapılan bir uygulama bu. Devlet sokağa çıkma yasağı veriyorsa çocukların kitaplarını da eve gönderecek" dedi. Polislerin, "Evinizin yakınında kitapçı yok muydu?" sorusu üzerine de olmadığını söyledi.

'GEZECEĞİM, GÖRDÜĞÜNÜZ YERDE CEZA DA YAZABİLİRSİNİZ'

N.E.'ye Kabahatler Kanunu'na göre 392 lira para cezası kesildi. Polis memurunun ceza makbuzunu hazırladığı sırada N.E. polisler ile kendisini görüntüleyen gazetecilere, tepki göstererek, "Ben gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza da yazabilirsiniz. Bunu haberlerde de göreyim, bakın neler oluyor? Sıkıysa bunu haber olarak çıkartın" dedi. 

DİĞER HABERLER
İBB daha fazla yardım talebi toplayamayacak
Sağlık çalışanlarına 3 ay daha ücretsiz
Erdoğan, Tokayev ve Nazarbayev ile görüştü
3 yıl vaktimiz var
Komşu kavgasında 2 ölü, 3 yaralı
Ekmek almaya giden çocuk vuruldu
Hastane izni alıp akrabalarına gittiler