2020 KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2020 KPSS ortaöğretim sınavı başvuru tarihi

Memur olmak isteyenlerin girdiği 2020 KPSS ortaöğretim sınav tarihleri, ÖSYM tarafından paylaşıldı. Adaylar, 2020 KPSS ortaöğretim sınavı başvurularının ne zaman yapılacağını araştırıyor. Peki 2020 KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte detaylar…

2020 KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2020 KPSS ortaöğretim sınavı başvuru tarihi

2020 KPSS ortaöğretim sınav ve başvuru tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. Kamu görevlisi olmak isteyenlerin gireceği sınav başvuruları 21 Ağustos-7 Eylül tarihlerinde alınacak. Peki 2 yılda bir gerçekleşen 2020 KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? Tüm bilgiler karar.com’da…

KPSS ORTAÖĞRETİM NE ZAMAN?

Ortaöğretim mezunu olan ve memur olmak isteyen vatandaşlarımız KPSS ortaöğretim sınav tarihlerinin açıklanmasını bekliyordu. Merakla beklenen tarih açıklandı. 2020 KPSS Ortaöğretim 8 Kasım’da gerçekleşecek. Sonuçlar 8 Aralık 2020’de açıklanacak.

BAŞVURULAR 21 AĞUSTOS-7 EYLÜL’DE YAPILACAK

KPSS Ortaöğretim başvuruları 21 Ağustos-7 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak. KPSS Ortaöğretim geç başvuruları ise 22 Eylül 2020’de gerçekleşecek.

20-02/14/kpss-1.jpg

KPSS ÖN LİSANS NE ZAMAN?

KPSS ön lisans 18 Ekim’de yapılacak. Sınavın sonuçları ise 12 Kasım’da açıklanacak. KPSS ön lisans başvuruları ise 12-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak. Geç başvuru tarihi ise 8 Eylül 2020 olarak açıklandı.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

ALES NE ZAMAN YAPILACAK?

Yüksek lisans eğitimine devam etmek isteyen vatandaşlarımız ALES sınav tarihinin açıklanmasını bekliyordu. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Sınavı 3 Mayıs’ta gerçekleşecek. Sınavın sonuçları ise 28 Mayıs’ta açıklanacak. ALES- 2 ise 20 Eylül’de gerçekleşecek. Sınav sonuçları 15 Ekim’de açıklanacak. ALES-3 ise 29 Kasım’da yapılacak. ALES-3’ün sonuçları ise 24 Aralık’ta açıklanacak.

ÖSYM NEDİR?

Açılımı Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’dir. 1974 yılında kurulan bu kurumla, yükseköğretim kurumlarına öğrenci alınması amacıyla sınavları hazırlayıp yapmak, öğrenci adaylarının yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmesini sağlamak ve bu faaliyette araştırmalar yapmak hedeflenmiştir. ÖSYM, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na bağlı bir kuruluştur. ÖSYM’nin gerçekleştirdiği bazı sınavlar şunlardır:

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Yabancı Dil Sınavı (YDS) Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı

2015 Elektronik Yabancı Dil Sınavı ( E-YDS) Dikey Geçiş Sınavı (DGS)

İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES)

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı ( JANA)

Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS) Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS)

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ( YDUS)

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ( DUS )

TSK Askeri Liseler Sınavı (ALS)

Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT)

Kamu kurum ve kuruluşları için yapılan diğer sınavlar (Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği vs.)

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN