31.05.2020  01:44
SON GÜNCELLEME: 
31.05.2020  11:43
KAYNAK: 
KARAR.COM

ABD'de Minneapolis kentine ordu birlikleri girdi

Siyahi Amerikalı George Floyd'un polis tarafından öldürüldüğü ve ülke geneline yayılan protestoların çıkış noktası olan Minneapolis kentine, Başkan Donald Trump'ın açıklamalarının ardından ordu birlikleri girdi.

+
-

ABD'nin Minneapolis kentinde George Floyd'un polis tarafından öldürülmesi sonucu çıkan protesto gösterilerinin ülke geneline yayılmasının ardından ordu birlikleri Minneapolis'e girdi.

Florida'ya hareketinden önce Beyaz Saray'ın bahçesinde basın mensuplarına gündemi değerlendiren ABD Başkanı Trump, Floyd'un ölümünden sonraki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunmuş ve ordunun sahaya süreceği talimatını vermişti. Minneapolis'in Demokrat Belediye Başkanı'nı da eleştiren Trump, "Eğer eyalet yönetimi çağrıda bulunursa ordumuz olayları durdurmak için göreve hazır ve istekli. Oradaki birliklerimiz hızlı bir şekilde oraya intikal edebilir." demişti.

ORDU BİRLİKLERİ ŞEHRE GİRDİ

Trump'ın bu açıklamasından saatler sonra ordu birliklerinin George Floyd protestolarının başladığı Minneapolis'e girdi. Ordu birliklerinin şehre girdiğinin görüldüğü görüntülerde çok sayıda askeri araç dikkatlerden kaçmadı.

DİĞER HABERLER
Şimdiye kadar 300 hektarlık alan yandı
AÖF'de ders geçme notu kaç?
İTÜ online sınavı tekrarlanacak mı?
Patlamada can kaybı 7'ye yükseldi
Borrell'e BOREL hediye etti
Türkiye'den AB'ye rest!
İzmir'de 'Alabaylar Çetesi' çökertildi