08.04.2020  01:05
SON GÜNCELLEME: 
08.04.2020  01:14

AB'den koronavirüs itirafı: Yetersiz kadık 

İtalya'da koronavirüs (corona virüs) nedeniyle toplam ölü sayısı 17 bin 127'ye yükselirken, Avrupa Birliği'den salgınla ilgili yeni açıklama geldi. AB, koronavirüs salgının en kötü etkilediği İtalya'ya ilk anda gerekli yardımın yapılamadığı konusunda itirafta bulundu. 

+
-

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic, AB ülkelerinin İtalya'nın yeni tip Koronavirüs'le (Covid-19) mücadelede destek talebine verdiği yanıtın başlangıçta "yetersiz" kaldığını bildirdi.

Lenarcic, Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında, Romanyalı ve Norveçli hemşire ve doktorlardan oluşan bir ekibin AB tarafından İtalya'nın Covid-19'dan "en çok etkilenen" Milan ve Bergamo kentlerine yönlendirildiğini söyledi.
"İtalya'nın diğer AB ülkelerinden destek talebine verilen yanıt başlangıçta yetersizdi" değerlendirmesinde bulunan Lenarcic, şimdi ise İtalya'nın yalnız olmadığını belirtti.

Lenarcic, AB'nin Copernicus Uydu Görüntüleme Sistemi'nin de aktive edildiğini belirterek, böylece İtalya'daki sağlık olanaklarının ve kamusal alanların Covid-19 acil durumu boyunca haritalandırılabileceğini aktardı.
 

DİĞER HABERLER
İBB daha fazla yardım talebi toplayamayacak
Sağlık çalışanlarına 3 ay daha ücretsiz
Erdoğan, Tokayev ve Nazarbayev ile görüştü
3 yıl vaktimiz var
Komşu kavgasında 2 ölü, 3 yaralı
Ekmek almaya giden çocuk vuruldu
Hastane izni alıp akrabalarına gittiler