Back To Top
Çocuklara her hafta sonu robotik atölye

Çocuklara her hafta sonu robotik atölye

Çocuklara her hafta sonu robotik atölye
- A +

Adana’da çocuklar, her hafta sonu, Maker Teknoloji Atölyesi ile robotların dünyasıyla buluşuyor

Optimum Alışveriş Merkezi, çocuklar için robotik atölye düzenledi. Çukurova Bilişim Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Derneği (ÇUBİTED) bünyesindeki Maker Teknoloji ve Mag-Net Web, çocuklara yönelik kodlama, robotik ve 3D tasarım konularında atölye çalışmaları yapıyor.

Adana Maker Teknoloji ve Optimum AVM işbirliğiyle düzenlenen robotik atölyede 5-15 yaş arası çocuklar kendi robotlarını tasarladılar. Alışveriş merkezi içerisindeki etkinlik alanında düzenlenen atölyede öncelikle kodlamanın temel kurallarını öğrenen çocuklar tasarladıkları robotları akıllı telefonlarıyla kontrol ederek, robot futbol maçında gönüllerince eğlendiler.

Alışveriş merkezinde çocukların robotik ve kodlama dünyasına giriş yapmalarını sağlayan Maker Teknoloji Atölyesi ücretsiz olarak, her hafta sonu cumartesi ve pazar günleri 13:00 ile 18:00 saatleri arasında düzenleniyor.

ADANA/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN