31.03.2020  13:33
SON GÜNCELLEME: 
31.03.2020  19:04

Afyon'da sağlık çalışanları hastanın saldırısına uğradı

Afyonkarahisar’da rahatsızlanan bir kişiye müdahale etmek için giden 112 ekibi, kişinin ateş, öksürük ve nefes darlığı çekmesi üzerine koronavirüs olabileceği gerekçesiyle hastaneye nakletmek istedi. O esnada hasta kişi “ben hasta değilim, gelmek istemiyorum” diyerek sağlık çalışanlarına hem saldırdı, hem küfür etti. Saldırıya uğrayan sağlık çalışanı ise yaşanan olaya sosyal medyada isyan etti.

+
-

Yaşananları sosyal medya hesabından paylaşan 112 hekimlerinden Mustafa Ali Kurt, olayı şu sözlerle anlattı:

"ATEŞ, ÖKSÜRÜK VE NEFES DARLIĞI ÇEKİYORDU"

Ben Afyon da ambulans ekibinde çalışan bir hekimim 29 Mart tarihinde yani dün nöbette başımıza gelen olayı sizlere anlatacağım. Ateş öksürük nefes darlığı şikayetiyle 112 yi arayan vatandaşa gittik.Şikayetini dinledikten sonrası olası bir covid enfeksiyonu için tedbirimizi alıp hastaneye nakletmemiz gerektiğini söyledik.

"HEM BİZE HEM AMBULANSA SALDIRDI"

Hasta bir anda ben hasta değilim gelmek istemiyorum diyerek küfretmeye ve üzerime saldırmaya başladı.İlk yumrukları çevikliğimle atlatsam da omzuma ve çeşitli yerlerime darbeler aldım. Tüm bunlar yaşandıktan sonra vatandaşlardan biri çıkıp şahsı bizden uzaklaştırdı bu seferde ambulansa saldırmaya başlayıp hasar ve göçükler oluşturdu. Polisler gelip şahsı emniyete götürdüler Ben de önce omzunda oluşan yaralanma için hastaneye gidip darp raporu aldım sonrasında emniyette şikayetçi olduk.Emniyette bizim işlemlerimiz devam ederken savcı bey gözaltı kararı vermediği için şahsı salıverdiler.

"FİZİKSEL VE RUHSAL OLARAK TÜKENDİK"

Böyle zor zamanlarda fedakarlıkla çalışan sağlık personelleri olarak başımıza gelen bu olaydan sonra emniyette ve hastanede il düzeyinde sağlık yöneticilerimizin varlığını hissedemedik tabiri caizse sahipsiz bırakıldık. Ambulansımıza binip istasyonumuza doğru fiziksel ve ruhsal olarak tükenmişlikle sessizce yol aldık. Bir hekim olarak artık nöbetlerimden bugün de ölmedik diyerek sevinerek çıkma noktasına getirildik.Sahada acillerde polikliniklerde meslektaşlarımın rutini haline gelen bu canilerin elini kolunu sallayarak çıkıp gidememesi gerekmektedir. Mesleğimizi icra etmeye çalışırken yaşadığımız bu hiç hakedilmeyen durumları normalleştirmemeliyiz.Bakanlığımızın da bizi sahiplenmesi yalnız hissettirmemesi gerekmektedir.

DİĞER HABERLER
Atatürk Havalimanı'na pandemi hastanesi
Sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili gözler Erdoğan'da
'Türkiye'ye meteor düştü' iddiasına inceleme
2 bakanlığa yeni atamalar yapıldı
Meteor olayı olduğu kesin
Belediye meclislerine de başkanlık modeli
Sultanahmet'te fetih mesajı