Back To Top
Şuhut’ta ’Dumansız Hava Sahası’ uygulaması

Şuhut’ta ’Dumansız Hava Sahası’ uygulaması

Şuhut’ta ’Dumansız Hava Sahası’ uygulaması
- A +

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde ’Dumansız Hava Sahası’ uygulaması kapsamında Yarışlı Köyü içerisinde bulunan kahvelerde sigara denetimi yapıldı

Sigara denetimine, Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya, Şuhut İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Alaçam, Şuhut İlçe Karakol Komutanı Mükerrem Gökçe, Şuhut İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Özdemir katıldı. Yarışlı Köyünde bulunan kahvelerde ’Dumansız Hava Sahası’ uygulaması kapsamında sigara denetimlerinde bulunan Kaymakam Kaya ve beraberindeki heyet, sigaranın sağlığa zararı ile ilgili vatandaşlara bilgi aktardı. Köy kahvelerinde bulunan vatandaşlar ise Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya ve beraberindeki heyete yoğun ilgi gösterdi.

Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya konu ile ilgili açıklamalarında, "Bugün burada ’Dumansız Hava Sahası’ projesi kapsamında Yarışlı köyümüze bağlı kahvelerimizde sigara denetimini gerçekleştirdik. Kurallara uyarak kapalı mekanlarda sigara içilmesine izin vermeyen esnaflarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. ’Dumansız Hava Sahası’ projesi kapsamında denetimlerimizi sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın sağlığı için sigaradan uzak durmalarını tavsiye ediyorum" ifadelerine yer verdi.

AFYONKARAHİSAR/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN