Back To Top
Hamur’da ‘Canlar Okuyor Fidanlar Hayat buluyor" Projesi

Hamur’da ‘Canlar Okuyor Fidanlar Hayat buluyor" Projesi

Hamur’da ‘Canlar Okuyor Fidanlar Hayat buluyor\
- A +

Ağrı’nın Hamur ilçesinde ‘Canlar Okuyor Fidanlar Hayat buluyor" projesi kapsamında ilk fidanlar toprakla buluştu

Ağrı il genelinde başlatılan "Canlar okuyor Fidanlar Hayat Buluyor" projesi kapsamında her öğrencinin okuduğu beş kitaba karşılık her öğrenci adına birer fidan ekilerek öğrencilerin okuma hevesleri artırılmaya çalışılıyor. Öğrencilerde ağaç ve doğa sevgisini arttırma ve çevreye duyarlılıklarını çoğaltma amacıyla yapılan ‘Canlar Okuyor Fidanlar Hayat Buluyor’ projesi öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. Bu kapsamda Hamur Aşağı Karabal Halis Özdemir İlk ve Ortaokulu öğrencileri okudukları kitaplara karşılık okul bahçesine ilçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç ve okul müdürü Erkan Akagündüz katılımıyla ağaç dikti.

Bir hayırseverin gönderdiği ağaç fidanları öğrencilerle birlikte toprakla buluşturuldu. Öğrenciler kitap, bayrak ve ağaç sevgilerini, Ayyıldız figürü oluşturup kitap okuyarak ayrıca vurguladı. Okulun bahçesinde, ağaçların dibinde, banklarda, duvar dibinde kısacası her buldukları her ortamda kitap okuyarak kitabın okumanın önemini ortaya koydular. Ağaç dikme programında konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç "Canlar Okuyor Fidanlar Hayat Buluyor’ projesi öğrencilerimizde hem kitap sevgisini arttırıyor, kitap okuma becerilerini geliştiriyor hem de yeşile olan duyarlılıkları, çevre bilincini arttırarak ağaç dikme zevkini tattırıyor. Bu nedenle bu projenin başlangıçtan itibaren hayata geçirilmesini sağlayan başta sayın valimiz Süleyman Elban ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Faruk Tekin olmak üzere bütün emeği geçenlere teşekkürü borç biliyorum. Bu sayede öğrencilerimiz kitap okuyarak zihnen aydınlandıkları gibi dikilen fidanlarla da daha temiz bir havaya kavuşacaklardır" ifadelerini kullandı.

AĞRI/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN