11.08.2020  13:35
SON GÜNCELLEME: 
11.08.2020  22:21
KAYNAK: 
DHA

AK Parti'den Avrupa Birliği'ne 'Doğu Akdeniz' çağrısı: Yunan tiyatrosuna izin vermeyin

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Avrupa Birliği, Yunanistan’ın tüm Avrupa’yı 'Yunan tiyatrosuna' çevirmesine izin vermemelidir." ifadelerine yer verdi.

+
-

Son dönemde Türkiye ile Yunanistan arasında yükselen Doğu Akdeniz geriliminin ardından açıklamalar ardı ardına gelirken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter adresinden yaptığı açıklamayla Avrupa Birliği'ne çağrıda bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamaları şu şekilde;

"Yunanistan her zamanki gibi haksız, hukuksuz, saldırgan politikalarına destek için Avrupa Birliği’ni toplantıya çağırmış. Avrupa Birliği, Yunanistan’ın tüm Avrupa’yı “Yunan tiyatrosu”na çevirmesine izin vermemelidir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda diplomasiye alan açmak için ciddi adımlar attık. Türkiye, barışçıl tutumunu ortaya koydu; diplomasiye şans tanıdı ve diyalog kanallarının canlandırılmasına dönük iyi niyetli adımlar attı.

Yunanistan ise her zamanki gibi diplomasiyi “Yunan tiyatrosu”na çevirmeye çalıştı. Yunanistan Türkiye'nin jestini çözüm için bir fırsat olarak değerlendirmek yerine, samimiyetsiz ve ikiyüzlü bir pratik ortaya koydu ve Mısır ile korsan anlaşma yapma yoluna gitti."

DİĞER HABERLER
Ege'de süreç en başa döndü
İstanbul depremi için tarih verdi
Koca yürekli bir milleti ortadan ikiye böldüler
Bahçelere ve binalara kimse alınmayacak
Gözaltına alınan Taha Ün'ün eşi Sema Silkin Ün'den ilk açıklama
Seviyesiz ifadeyi kınıyoruz
Devlet ekibi görünürlüğe feda edilmemeli