23.02.2020  23:19

AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi Berna Laçin'in oyununu iptal etti

Oyuncu Berna Laçin'in Samsun'da sahnelenmesi planlanan oyunu, AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi.

+
-

Elazığ ve Malatya depremleri sonrası attığı tweet'lerle hükümet çevresinin tepkisine neden olan ünlü oyuncu Berna Laçin'in yer aldığı oyun, Samsun'da sahnelenecekti. Ancak belediye, tahsis edilen salonda oyunun sahnelenmesini iptal ettiğini duyurdu.

Gerçek bir yaşam hikayesinden yola çıkarak kadınlığın ezberlenmiş söylemlerini eleştiren 'Hayal Satıcı' oyunu, 9 Mart Pazartesi günü Atakum'da bulunan Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde perde açacaktı.

Sözcü 'deyer alan habere göre, oyun için tahsis edilen salon Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi. Oyunun, Atakum ilçesinde bulunan Doğa Koleji'nde yapılacağı öğrenildi.

TWEET'LERİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Berna Laçin, son olarak Elazığ depreminden sonra attığı tweet'lerle sosyal medyada iktidar çevresinin eleştirilerine maruz kalmıştı.

BU SANSÜR İLK DEĞİL

Türkiye'de daha önce Levent Üzümcü, Barış Atay, Fırat Tanış, Cansu Fırıncı, Genco Erkal gibi sanatçıların sahneye çıktığı oyunların gösterimi çeşitli illerde engellenmişti.

DİĞER HABERLER
'Ankara Kuşu' gözatına alındı
Evde verimli ofis ortamı oluşturmak ipuçları
Vali Kocabıyık özür diledi
Hesapları bloke edilen İBB'den iptal davası
İçişleri'nden yeni koronavirüs önlemi
İstanbul için bir kez daha yasak istedi
'Bağış yap, dekont gönder'